خوردن میان وعده در این ساعات باعث می‌شود چربی سوزی بدن کندتر شود

مصرف میان وعده در اواخر شب، مانع از سوزاندن چربی در بدن می‌شود به این دلیل است که بدن هنوز از کربوهیدرات‌های قابل دسترس استفاده می‌کند که به تازگی خورده شده‌اند با این حال، افرادی که در عصر کمتر غذا می‌خورند، بدنشان زودتر شروع به سوزاندن چربی می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از پویه آنلاین، پژوهش ما به دنبال آزمایش یافته‌های مطالعات روزه‌داری موجود با درخواست از انسان واقعی برای شرکت در یک آزمایش چند روزه برای دو برنامه غذایی مختلف بود.

آنچه دریافتیم این است که ریتم‌های شبانه‌روزی بدن، سوزاندن چربی در شب را تنظیم می‌کند. ریتم‌های شبانه‌روزی بدن تغییرات ذهنی، فیزیکی و رفتاری است که یک چرخه روزانه را دنبال می‌کند.

این مطالعه شامل ۶ نفر بود که برای نظارت دقیق در یک اتاق تنفسی (آزمایشگاه) مراجعه کردند. این اتاق دقیقا میزان انرژی مصرفی افراد در یک دوره و متابولیسم آنها را اندازه‌گیری کرد. نتایج نشان داد که وقتی مردم عصرانه یک وعده غذایی می‌خوردند، بدن دیگر چربی سوزی نمی‌کرد.

دکتر کوین کلی، نویسنده اول این مطالعه، نتایج را چنین توضیح داد: میان‌ وعده اواخر عصر منجر به اکسید شدن چربی‌های کمتری نسبت به وعده صبحانه شد.

این مورد تایید کرد که زمان خوردن وعده‌های غذایی در طول روز و شب بر نحوه استفاده از غذای مصرف شده در مقابل ذخیره‌سازی تاثیر می‌گذارد و هر غذایی که قبل از خواب مصرف شود، سوزاندن چربی در طول خواب را به تاخیر می‌اندازد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.