رسانه خبری این تیتر

دارو‌هایی که مانع از گسترش کلسترول می‌شوند

مطالعات جدید نشان می‌دهند دارو‌های کاهش‌دهنده کلسترول می‌توانند مانع از گسترش سرطان شوند.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، بیماران مبتلا به سرطان به ندرت بر اثر تومور اولیه جان خود را از دست می‌دهند و اغلب متاستاز سرطان عامل کشنده بودن آن است.

زمانی که تومور بسیار کوچک بوده و حتی تشخیص هم داده نشده باشد، سلول‌های سرطانی می‌توانند به سایر اندام‌ها گسترش یابند. برای متاستاز، سلول‌ها باید از ماتریس خارج سلولی خارج شوند و به عروق خونی یا جریان لنفاوی مجاور مهاجرت کنند تا این جریان آنان را به بافت‌های دیگر برساند.

حدود ۱۰ سال پیش محققان مرکز تحقیقات سرطان شناسی ECRC در برلین یک محرک کلیدی در متاستاز سرطان روده را در انسان کشف کردند. این محرک ژن مرتبط با متاستاز در سرطان روده است و MACC ۱ نام دارد.

هنگامی‌ که سلول‌های سرطانی MACC ۱ را تحریک می‌کنند، توانایی آنان برای تکثیر، حرکت در بدن و حمله به سایر بافت‌ها افزایش می‌یابد. در برخی از انواع سرطان، متاستاز فقط در بیمارانی اتفاق می‌افتد که ژن MACC ۱، قدرت بالایی دارد.

مطالعات جدید محققان این مرکز تحقیقاتی نشان می‌دهند دارو‌های کاهش‌دهنده کلسترول می‌توانند بیان MACC ۱ را در سلول‌های تومور مهار کنند. محققان امیدوار هستند این یافته بتواند مانع از گسترش سرطان توسط دارو‌های در دسترس و ارزان‌قیمت شود.

نتایج این مطالعه در نشریه Clinical and Translational Medicine منتشر شده است.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.