داستان فوت نیکا شاکرمی چیست؟ + جزییات پرونده او

در روزهای گذشته و در میان ناآرامی ها و اغتشاشاتی که در کشور به وجود آمده است، خبر فوت دختر نوجوانی به نام نیکا شاکرمی منتشر شد. اما جزئیات داستان درگذشت نیکا شاکرمی چیست؟

اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ بیست روزی است که از تظاهراتی که به دنبال درگذشت مهسا امینی صورت گرفت می گذرد. تظاهراتی که در روزهای آغازین رنگ عوض کرد و به اغتشاشات و شورش بدل شد. در این میان اخباری از فوت یک دختر نوجوان دیگر به نام نیکا شاکرمی به گوش ها رسید.

در ابتدا در گذشت این نوجوان ۱۷ ساله به اغتشاشات ربط داده شد اما سرپرست دادسرای جنایی استان تهران امروز این موضوع را رد کرد و درباره جزییات پرونده نیکا شاکرمی توضیحاتی را ارائه داد.

جسد نیکا شاکرمی چگونه پیدا شد؟

ساکنین ساختمانی در چهار راه امیر اکرم در ساعت ۷:۳۰ روز چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه متوجه جسد خانم جوانی در حیاط منزل خود می‌ شوند و بلافاصله موضوع را به کلانتری منطقه اطلاع می‌ دهند. اکیپ‌ های تخصصی صحنه به محل اعزام و متوجه می‌ شوند این خانم از ساختمان مجاور به حیاط این منزل پرتاب شده است. جسد بلافاصله به عنوان شخص مجهول الهویه به پزشکی قانونی منتقل شد.

تحقیقات اولیه درباره پرونده نیکا شاکرمی چه چیزی را نشان می دهد؟

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی استان تهران در رابطه با جزییات این پرونده اظهار داشت: همسایگانی که جسد در آن ساختمان کشف شده اعلام کردند که ساعت ۳ بامداد متوجه صدایی شده‌اند اما متوجه سقوط این خانم نشده‌ اند.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران گفت: ساختمانی که کوله پشتی این خانم در آن کشف شد مراحل ساخت پایانی را طی می‌کرد و ۲ کارگاه تولید پوشاک در آن فعال است و کارگرانی در ساختمان مشغول کار و نگهبانی بودند.

شهریاری بیان کرد: با بررسی فیلم دوربین‌های محل مشخص شد در بامداد روز حادثه خانم نیکا شاکرمی با کوله پشتی همراه وارد ساختمان می‌شود و زنگی زده نمی‌شود زیرا ساختمان نیمه کاره بوده و درب با هل دادن باز شده است.

وی افزود: بررسی‌ها نشان داده است منزل خاله خانم شاکرمی در کوچه مجاور این ساختمان و ۲ پلاک بالاتر از محل کشف جسد است. هنوز انگیزه ورود این خانم به ساختمان نیمه کاره مشخص نشده است.

نیکا شاکرمی از چه روزی مفقود شد؟

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران بیان کرد: خانم نیکا شاکرمی روز ۲۹ شهریور ماه (روز قبل از حادثه) به منزل مراجعه نکرده بود و مادرش تماس‌ های زیادی با وی گرفته و درخواست کرده که به منزل خودشان یا منزل خاله‌اش مراجعه کند اما با وجود تماس‌ های زیاد خانم نیکا شاکرمی به منزل مراجعه نکرده بود.

شهریاری افزود: مادر مرحوم شاکرمی با یکی از دوستان دخترش به نام آیدا تماس می‌ گیرد و از او درخواست می‌ کند که با دخترش تماس بگیرد و بخواهند به منزل مراجعه کند اما نیکا شاکرمی قبول نمی‌ کند که به منزل بازگردد.

سرپرست دادسرای جنایی تهران با بیان اینکه پدر مرحوم نیکا شاکرمی فوت کرده است، گفت: مادر مرحوم شاکرمی در روز پنجشنبه ۷ مهرماه به اداره آگاهی مراجعه و مفقودی دخترشان را اعلام کرده است.

نتایج کالبدشکافی نیکا شاکرمی چه بود؟

براساس خبری که مهر منتشر کرده است، سرپرست دادسرای جنایی استان تهران امروز در رابطه با آزمایش هایی که بر روی جسد نیکا شاکرمی انجام شد، گفت: در آزمایش‌های کالبد شکافی و معاینه جسد، آثار شکستگی‌ های متعدد در ناحیه لگن، سر، اندام‌های فوقانی و تحتانی، دست‌ها و پاها و در رفتگی لگن مشاهده شد که نشان می‌ دهد فرد از بلندی پرت شده است. طبق استعلام‌ های گرفته شده هم مشخص شد فرد به پایین پرتاب شده است.ر معاینات پزشکی قانونی آثار گلوله و ساچمه در بدن جسد مشاهده نشده است.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران درباره تحویل جسد نیکا شاکرمی چه گفت؟

شهریاری افزود: با مراجعه خانواده همان روز جسد شناسایی می‌شود و روز شنبه ۹ مهر ماه جسد به خانواده تحویل داده می‌شود.

4 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  تازه هفت هشت روز بعد مفقود شدن و فوتش یادشون اومده دنبالش بگردن..چجوری وجدانشون اجازه داده این بچه رو به حال خودش رها کنن.چه مادری بوده که بیش از یه هفته بیخبر از بچش بوده؟؟؟؟

 2. رهگذر می گوید

  تازه هفت هشت روز بعد مفقود شدن و فوتش یادشون اومده دنبالش بگردن..چجوری وجدانشون اجازه داده این بچه رو به حال خودش رها کنن.چه مادری بوده که بیش از یه هفته بیخبر از بچش بوده؟؟؟؟

 3. ناشناس می گوید

  تو راست میگی

 4. .. می گوید

  همش چرت بود جریانش این نبود اصلا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.