رسانه خبری این تیتر

دختران نینجای افغان در تهران + تصاویر

دختران پناهجوی افغان در ایران رویای شرکت در مسابقات بین المللی را با تیم ورزشی خاور دور که خود تأسیس کردند، در سر می‌پرورانند.

به گزارش اینتیتر به نقل از فرارو، فریبا نعمتی، مربی نینجا‌های افغان که در تهران، پایتخت ایران زندگی می‌کند، تیمی به نام تیم وحدت کابورا (نام قدیم کابل) از افغان‌هایی که به هنر دفاع نیز علاقه‌مند هستند، تأسیس کرد.

وی گفت که می‌خواهد نشان دهد زنان افغان با دیگر جنسیت‌های خود در جهان تفاوتی ندارند.

نعمتی با بیان اینکه ۱۰ سال است در رشته‌های مختلف ورزشی در ایران فعالیت دارد، اظهار داشت: در بسیاری از رشته‌ها از ورزش با توپ گرفته تا ورزش‌های رزمی فعالیت می‌کند.

این ورزشکار افغانستانی اظهار داشت که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ از پناهجویان افغانستانی تیم والیبال و هندبال تشکیل و از ایران به افغانستان فرستاده است.

فریبا نعمتی گفت که تیم کابورا را با دانش آموزانی در سنین مختلف از شاخه‌های مختلف مانند تکواندو، کونگ فو، ژیمناستیک و نینجوتسو تأسیس کرده است.

وی با بیان اینکه زنان افغانستانی در مشاغل مختلف به ویژه خیاطی و کشاورزی در ایران فعالیت می‌کنند، گفت: ورزش نینجا توسط دختران افغان تا به حال دیده نشده بود و می‌خواستم توانایی‌های متفاوت زنان افغانستان را نشان دهم.

نعمتی تصریح کرد که آرزوی ورزشکاران افغانستان این است که زیر پرچم کشور خود کار کنند.

وی با بیان اینکه تصمیمات طالبان در مورد زنان در افغانستان تاثیر منفی داشته است، گفت: متاسفانه طالبان بیش از حد بر زنان و کودکان فشار می‌آورد و این بر زنان و دختران افغان تاثیر منفی می‌گذارد. به خصوص زنان و دخترانی که ورزش می‌کنند، از این عارضه رنج می‌برند.

این مربی ورزش اظهار داشت که آرزویش بازگشت به کشورش به عنوان یک ورزشکار و خلاص شدن از شر برچسب پناهنده است که بر او چسبانده شده است.

فریبا نعمتی با بیان اینکه حتی دختران جوان هم آرزو دارند روزی به کشورشان برگردند و در آنجا به ورزش خود ادامه دهند، گفت: چون وطن مثل یک مادر است ما را از مادر خودمان دور کردند، آرزوی همه ما شرکت در مسابقات است. مسابقات بین المللی با پرچم خودمان.

او با بیان اینکه پناهندگان در سراسر دنیا مشکلات مختلفی دارند، افزود: مشکل آن‌ها در ایران عدم دریافت مدرک ورزشکار و عدم شرکت در مسابقات است.

دختران نینجای افغان در تهران

دختران نینجای افغان در تهران

دختران نینجای افغان در تهران

دختران نینجای افغان در تهران

دختران نینجای افغان در تهران

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.