دردسرهای دنباله‌دار ایرانی‌ها برای کریستیانو رونالدو

در چند صباح اخیر نام چند ایرانی در کنار کریستیانو رونالدو ابرستاره پرتغالی به اخبار رسانه‌ها راه پیدا کرده و در همه موارد این چهره‌های ایرانی برای کریستیانو دردسرساز شده‌اند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، از زمانی که علیرضا بیرانوند سنگربان تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه موفق شد پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کند و با در آغوش کشیدن توپ، تصویر خود را به صدر اخبار رسانه‌های بین‌المللی برساند، چند بار دیگر نام ایرانی‌ها با کریستیانو رونالدو پیوند خورده است. پیوندهایی که البته برای ستاره پرتغالی دردسرساز بوده‌اند.

همه چیز از زمانی شروع شد که پیش از شروع جام جهانی روسیه، تصویری از علیرضا بیرانوند منتشر شد که در یک تمرین برای رونالدو کری‌خوانی کرده و مدعی بود که در روسیه مانع از گلزنی‌اش خواهد شد. در آن روزها قرعه‌کشی جام جهانی انجام شده و مشخص بود که ایران در روسیه با پرتغال در یک گروه قرار دارد و تیم ملی یک بار دیگر بازی در مقابل این ستاره بزرگ را تجربه خواهد کرد. پیغام بیرانوند برای کریستیانو که بعدها در ایران سر زبانها افتاد آن روزها فراموش شد و کمتر کسی تصور می‌کرد در روسیه شاهد وفای علیرضا به عهدش باشد.

در جریان دیدار ایران- پرتغال در جام جهانی وقتی پرتغالی‌ها صاحب پنالتی شدند طبق انتظار کریستیانو پشت توپ ایستاد. بعد از شلیک او اما علیرضا به شکلی زیبا توپ را مهار کرده و در آغوش کشید تا در ایران همه به یاد جمله او در روزهای قبل بیفتند: “چطوری کریس؟”

اما این آخرین چالش ایرانی‌ها برای کریستیانو نبود. یکی از رقابتهای قدیمی‌تر رونالدو با فوتبالیست‌های ایرانی به رقابت او با علی دایی در رسیدن به عنوان آقای گل دنیا است. درست در زمانی که رونالدو به رکورد دایی نزدیک شده و با توجه به بازنشسته بودن شهریار فوتبال ایران، انتظار می‌رفت کریستیانو در رقابتهای یورو۲۰۲۰ بتواند رکورد گلهای ملی او را بشکند، ویروس کرونا از راه رسید تا جام ملتهای اروپا را یک سال به تاخیر بیندازد و حالا رونالدو باید دست‌کم تا سال آینده برای رسیدن به رکورد دایی منتظر بماند.

کریستیانو که در بحران کرونا حالا در زادگاهش مادیرا خانه‌نشین شده برای دور کردن بی‌حوصلگی از خود، فعالیت زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارد. کریستیانو که به عنوان یکی از آماده‌ترین فوتبالیستهای دنیا شناخته می‌شود برای اینکه بار دیگر نشان دهد از چه بدن آماده‌ای برخوردار است در اینستاگرام چالشی ایجاد کرده و از ورزشکاران خواست اگر می‌توانند رکورد او در تعداد دراز نشست‌های ممکن در مدت زمانی مشخص را بشکنند. این بار نوبت یک فوتبالیست ایرانی دیگر، آدام همتی بود که رکورد رونالدو را بشکند و نشان دهد از چه آمادگی بالایی برخوردار است.

در روزهای قرنطینه ماجرای دردسرسازی ایرانی‌ها برای رکوردهای رونالدو ادامه پیدا کرد و باز هم در اینستاگرام اتفاقی افتاد که رکوردی دیگر از ابرستاره پرتغالی شکسته شود. درحالیکه تا چند روز پیش رونالدو مدعی بود که یکی از لایوهای اینستاگرامی‌اش رکورددار تعداد بیننده است، لایو اینستاگرامی دو سلبریتی اینستاگرامی ایرانی رکورد او را شکست تا یک بار دیگر مچ کریستیانو توسط ایرانی‌ها خوابانده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.