دستگیری پزشک قلابی در شیراز

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان فارس از دستگیری یک پزشک قلابی که حدود ۴۸۰ میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، در شیراز خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: در پی مراجعه ۵ نفر از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر اینکه در فضای مجازی با دکتری آشنا شده‌اند که از آنان کلاهبرداری کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

سلیمانی افزود: کارشناسان پلیس فتا با رصد فضای مجازی، مطلع شدند که متهم فردی مذکر دارای مدرک تحصیلی دیپلم است که با سوء استفاده از عنوان پزشکی، حدود ۴۸۰ میلیون ریال بابت ویزیت از شهروندان کلاهبرداری کرده است.

رییس پلیس فتا استان، افزود: افسران پلیس فتا با تلاش شبانه روزی موفق شدند متهم را شناسایی کرده و با هماهنگی مراجع قضائی او را در مخفیگاهش در شیراز دستگیر کنند.

سلیمانی با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه انگیزه خود را کسب مال و جایگاه اجتماعی بیان کرد، گفت: شهروندان فریب تبلیغات کاربران فضای مجازی را نخورند و حتما در مورد مسائل پزشکی و درمان خود پس از کسب اعتماد و اطمینان کامل، اقدام به واریز وجه و انجام ویزیت کنند.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد که در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، سریعا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir؛ مرکز ثبت فوریت های سایبری، مورد را اطلاع رسانی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.