دولت به وعده های داده شده عمل می‌کند

وزیر کشور با قدردانی از مردم به‌دلیل عدم استقبال از فراخوان دشمنان، تأکید کرد که دولت سیزدهم به وعده‌هایی که داده عمل می‌کند و این آغاز راه شکوفایی اقتصادی مردم ایران است..

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، احمد وحیدی شب گذشته (جمعه شب) در برنامه‌ گفت‌وگوی ویژه خبری اعلام کرد که مردم خوب می‌دانند دولت برای منافع آن‌ها حرکت می‌کند و آنان هم با بزرگواری مسائل را همراهی کردند که این همراهی در شأن ملت ایران است. این دنباله همراهی با دولت سیزدهم بعد از مسأله کرونا است که میزان تلفات از ۷۰۰ به ۲ نفر و حتی کمتر کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور همچنین با اشاره به قول‌ها و وعده‌های دولت خاطرنشان کرد: مثلا دولت قول داد که روابط خارجی را بهبود می‌بخشد و امروز شاهدیم که در وضعیت بهتری قرار داریم.

وحیدی در بحث اصلاح یارانه هم خاطرنشان کرد که یارانه‌ها باید اصلاح می‌شد و این اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم و طبقات کم‌برخوردار است. البته مردم هم همراهی می‌کنند چون در این طرح منافع روشن و ملموسی برای مردم وجود دارد و اولین خواست در این طرح رسیدن عادلانه یارانه به مردم است. این آغاز راه شکوفایی اقتصادی مردم ایران است.

به گفته وی، در ارز ترجیحی ثروتمندان چند برابر بقیه مردم از یارانه استفاده می‌کردند که باید عادلانه می‌شد.

وزیر کشور با اشاره به حضور روز گذشته رئیس‌جمهور در جمع مردم بیان کرد که وقتی مردم حس کنند رئیس جمهور میان آن‌هاست اعتماد می‌کنند. قدردان مردم هستیم که به‌خوبی با این طرح همراهی کردند. و هرچه جلوتر برویم مردم متوجه می‌شوند با چه طرح مهمی که به نفع آحاد ملت است مواجهیم.

وحیدی با اشاره به علت بروز ناآرامی پس از افزایش نرخ بنزین در سال ۹۸ و عدم بروز ناآرامی در افزایش قیمت‌های اخیر اظهار داشت: طرح‌های گسترده اقتصادی که آثار اجتماعی گسترده دارد را باید با مردم در میان بگذاریم و دولت مردمی نمی‌تواند جدای از توجیه مردم و تبیین مسئله برای مردم و همراه‌سازی آنان حرکت کند و این شرط ضروری هر طرح اقتصادی با پیامدهای گسترده اقتصادی است.

وی ادامه داد: قوای سه گانه برای اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها همراه و هم نظر هستند که این شرایط نمی‌تواند ادامه یابد.

رئیس شورای امنیت کشور با تصریح این مورد که به لحاظ وفور کالا مشکلی نداشته و نداریم، گفت: شاید اختلال موقتی در سامانه مشاهده شود اما با کمبود مواجه نشدیم و اقلامی مانند تخم مرغ و مرغ به حدی زیاد است که دولت باید فکر کند چگونه مرغ‌ها را خریداری کند تا تولیدکنندگان دچار ضرر نشوند.

وی افزود: روغن هم در انبارها و هم در کارخانه‌ها موجود است هرچند ممکن است به دلیل تغییر از یک وضعیت در برخی ساعات در برخی فروشگاه‌ها تغییر موقت ایجاد شود.

وزیر کشور با بیان اینکه وقتی در غرب وقتی چیزی کم می‌شود غارت می‌کنند ولی در کشور ما حتی هجوم به فروشگاه‌ها هم نبود، گفت: نهایت اینکه در برخی جاها برای خرید صف داشتیم که محدود بود.

وحیدی با اشاره به صدور برخی فراخوان‌ها برای برگزاری تجمع اعتراضی خاطرنشان کرد: تعداد فراخوان‌ها گسترده است و دشمنان ملت، فعالند چون می‌دانند اگر از مرحله اقتصادی به خوبی عبور کنیم که به لطف خدا عبور خواهیم کرد، ملت ایران در نقطه جدید اقتصادی و ملی قرار می‌گیرد.

وی افزود: همه تلاش دشمن این است که نگذارند اصلاح اقتصادی رخ دهد و همچنین تلاش دارند تا به هر بهانه‌ای مردم را به میدان بیاورند اما مردم ما به انقلاب و نظام و دولت‌شان اعتماد دارند و طبیعتاً این اتفاق نمی‌افتد.

رئیس شورای امنیت کشور با صحنه سازی خواندن انتشار برخی تصویرها گفت: از قزوین تصویری نشان داده بودند که مردم پالتو پوشیده بودند که معلوم است مربوط به فصل و زمان دیگری است. مردم با قدرت و صلابت از این فراخوان‌ها استقبال نکردند که البته معلوم هم است که مردم از گروهک منافقین و سلطنت‌طلبان بی‌آبرو حمایت نکنند و فقط در چند جا چند نفر تا چند ده نفر بودند که تجمع با تلاش فرماندهی انتظامی پایان یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.