رئیس فدراسیون دوومیدانی: حدادی در مشهد تمرین می‌کند

رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: «احسان حدادی» در حال حاضر در مشهد تمرینات خود را دنبال می‌کند. «فرزانه فصیحی» هم با حمایت حامی مالی برای ادامه تمرینات به صربستان خواهد رفت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، هاشم صیامی روز یکشنبه درباره مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب، اظهار داشت: اردوی تیم‌های ملی دوومیدانی در بخش زنان با حضور ۲۱ نفر و مردان ۲۵ نفر از امروز در آکادمی ملی المپیک آغاز خواهد شد. ضمن اینکه با هماهنگی آکادمی ورزشکاران از نظر بالینی و آمادگی جسمانی تست می‌دهند. ورزشکاران دعوت شده با ارزیابی کمیته‌های تخصصی پرش، پرتاب‌ها، دوهای سرعتی، موانع و نیمه استقامت انتخاب شدند.

وی یادآور شد: حضور نیافتن برخی از دوومیدانی‌کاران در اردو دال بر انتخاب نشدن آنها برای اعزام به بازی‌های آسیایی نیست. این اردو مقدمه کار است و هر ورزشکاری که در سال آینده به آمادگی لازم برسد به بازی های آسیایی هانگژو اعزام می‌شود. حضور در این اردو ملاک انتخاب ورزشکاران در تیم ملی دوومیدانی نیست.

صیامی درباره احسان حدادی گفت: او در مشهد و حسن تفتیان در تهران تمرین می‌کند و شاید به اردوی شیراز برود. فرزانه فصیحی نیز هفته جاری با کمک حامی مالی و فدراسیون به صربستان می‌رود. مهدی پیرجهان نیز متاسفانه مشکل سربازی دارد و باید کارهای پادگان او انجام شود. به دنبال این هستیم تا با توجه به اینکه سربازی او به مدت یکماه آغاز شده است، از طریق نیروهای مسلح به او مرخصی بدهند تا بتواند تمریناتش را ادامه دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارهای ساخت مجموعه آفتاب انقلاب در شرف انجام است، از این پس ورزشکاران به صورت مداوم در اردو خواهند بود و خدمات لازم را به آنها می‌دهیم. این اردوها تا زمان اعزام به بازی‌های آسیایی هر یک به مدت ۲۱ روز برگزار خواهد شد. یکی از اولویت‌های ما زیرساخت‌های دوومیدانی است، به همین دلیل با دستور وزیر ورزش و جوانان، خوابگاه آفتاب انقلاب را بازسازی کردیم. ۹ درصد کار پیش رفته و ۱۵ درصد از کار باقی مانده است.

وی افزود: مجموعه آفتاب انقلاب را با اعتبارات فدراسیون بازسازی کردیم. چمن بسیارعالی و خوبی کاشتیم تا ورزشکاران دوومیدانی بتوانند از لحظ فضای تمرینی جای مناسبی داشته باشند. به همین منظور سعی کردیم مجموعه آفتاب را هر چه سریع‌تر برای اردوها آماده کنیم.

رئیس فدراسیون دوومیدانی همچنین گفت: در رده‌های پایه مسابقات منطقه‌ای در ۵ منطقه کشور در رده نونهالان و نوجوانان آبان ماه برگزار خواهد شد. پس از پایان این رقابت‌ها نفرات نخبه را به مسابقات کشوری دعوت می‌کنیم. از بین آنها دوومیدانی‌کاران را برای حضور در اردوی تیم ملی نوجوانان شناسایی تا در فروردین ماه در مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان شرکت کنند.

وی ادامه داد: همچنین در رده جوانان دوومیدانی‌کاران نخبه شناسایی شده‌اند و مورد حمایت و توجه قرار می‌گیرند و اردوهای آنها همزمان با رده نوجوانان برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.