رهاسازی بیش از ۲۸۰۰ خودرو از برف و کولاک

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به رهاسازی ۲۸۷۱ خودرو از برف و کولاک، از تداوم امدادرسانی در ۱۶ استان خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور در خصوص حوادث جوی که از تاریخ ۲۴ دی لغایت دوم بهمن ماه در کشور رخ داد، گفت: ۳۱ استان کشور تحت تاثیر سامانه جوی قرار گرفتند و در همین راستا جمعیت هلال احمر در ۲۴۴ شهرستان به ۱۲۰ هزار و ۶۳ نفر امدادرسانی کرد.

وی افزود: در این بازه زمانی برای ۱۶ هزار و ۶۴۶ نفر شرایط اسکان اضطراری فراهم و ۱۱۲ نفر به مناطق امن منتقل شدند. ۱۳۶ مجروح سوانح جوی نیز به مراکز درمانی منتقل و به ۲۲ نفر نیز خدمات سرپایی درمانی ارائه شد. همچنین با تلاش بی وقفه امدادگران جمعیت هلال احمر، ۲۸۷۱ خودرو از برف و کولاک نجات داده شدند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: متاسفانه در حوادث و سوانح ناشی از سامانه جوی ۶ نفر مفقود شده و یک نفر در استان کردستان، یک نفر در استان البرز، چهار نفر در استان کرمان و ۲ نفر در استان هرمزگان جان خود را از دست دادند.

ولی پور با اشاره به عملیات های ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر ادامه داد: هشت فروند بالگرد از ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر در هفته گذشته در سوانح جوی فعال بوده و ۹۷ سورتی پرواز در قالب ۵۹ ساعت ماموریت برای جابه‌جایی ۱۹ تن محموله امدادی و زیستی انجام شد. بالگردهای جمعیت هلال احمر ۳۵۷ نیروی عملیاتی را به مناطق صعب العبور منتقل و ۱۴ نفر نیز به وسیله بالگرد نجات داده شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: جمعیت هلال احمر در جهت امدادرسانی به متاثرین از سوانح جوی، ۶۳۹۹ نیروی امدادی در قالب ۱۵۹۵ تیم به کار گرفت. همچنین ۲۴ هزار و ۴۲۹ تخته پتو، ۴۷۴۱ تخته موکت، ۳۸ هزار و ۴۶۴ کیلوگرم نایلون، ۵۳۶ والور شعله، ۱۰ هزار و ۳۶۰ بسته غذایی، ۴۰۲۸ بطری آب معدنی، ۱۰ هزار و ۷۹۴ قوطی کنسرو، ۵۲ هزار و ۳۴۲ قرص نان، ۳۷۲ کیلوگرم قند و شکر، ۱۲۵ کیلوگرم چای، ۱۵۳۴ کیلوگرم خرما و ۵۱۸۴ بسته بیسکوییت در میان متاثرین از سیل، برف و کولاک توزیع شد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: امدادرسانی در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، سمنان، فارس، کردستان، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، لرستان، گلستان و مازندران ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.