رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

روحانی:ترامپ گفت فقط راجع به سوریه با هم حرف بزنیم، ما در این حد حاضر نبودیم که امتیاز دهیم + ویدیو

ترامپ یک آدم خاصی بود و اینکه می‌شد با او کار کرد یا نه بحثی دیگر است. آقای مکرون یکی دو بار به من زنگ زد، چون ترامپ گفته بود که مسئلهٔ منطقه و موشک هم اضافه شود تا من به برجام برگردم.

به گزارش اینتیتر به نقل از سایت دکتر روحانی، ترامپ یک آدم خاصی بود و اینکه می‌شد با او کار کرد یا نه بحثی دیگر است. آقای مکرون یکی دو بار به من زنگ زد، چون ترامپ گفته بود که مسئلهٔ منطقه و موشک هم اضافه شود تا من به برجام برگردم. در یک تلفن آقای مکرون به من گفت که من فهمیدم، به ترامپ هم گفتم موشک و تسلیحات رو رها کن. گفت این را رها کرده است دیگر، فقط منطقه. بعد در تلفن بعدی به من گفت من فهمیدم فقط سوریه، منطقه را هم نمی‌خواهیم، فقط راجع به سوریه با هم حرف بزنیم و همکاری کنیم. همین. ما در این حد حاضر نبودیم که امتیاز دهیم به آن‌ها، می‌گفتیم برجام را باید شما دقیقا اجرا کنید، تخلف کردید. حالا برجام را که اجرا کردید اگر فرصتی بود می‌شود راجع به مسائل دیگر هم صحبت کرد؛ ولی اول برجام باید اجرایی شود. / دکتر حسن روحانی در دیدار جمعی از وزرا و معاونان سابق رئیس‌جمهور | ۱۴۰۲/۰۶/۰۶

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. کرامت سلیمی می گوید

  فکر می کنید که چرا ایران در موضوع برجام پای کشور ژاپن را وسط کشیده است؟؟؟.

  چرا به سراغ کشورهایی مثل اندونزی، چین و یا یکی دیگر از کشورهای شرق اسیا که تقریبا” همگی اقتصاد قدرتمنتدی دارند نرفتند.

  ژاپن در معادلات قدرت نظامی و سیاسی جهان جایگاهی ندارد و در تمام امور حتی امور اقتصادی تابع دولت امریکاست و مستقل عمل نمی کند.

  . پس چه عاملی باعث دخالت ژاپن در مسئله برجام و اختلاف بین ایران و امریکا می شود.؟

  قطعا” ژاپن نقطه ضعف بزرگی دارد و از شفافیت و روشن شدن یک سری حقایق و واقعیات لطمه می خورد.

  ژاپن ارتشی ندارد و امریکا در این کشور ۲۳ پایگاه نظامی ایجاد کرده و خود اوضاع ژاپن را کنترل می کند.

  رفتار امریکا در قضایای اخیر نیز رفتار یک ابرقدرت بلامنازع به اصطلاح اتمی نیست و این نشان می دهد که امریکا قادر به قدرت نمایی نیست و رفتارهایش مثل یک لات ولگرد و خشن و نگران است.

  بعد از جنگ جهانی دوم رهبران دو کشور با امریکا وارد معامله شدند تا از امریکا وجهه یک ابرقدرت اتمی را به جهانیان باور دهند. یکی هیروهیتو امپراطور ژاپن بود و دیگری فیدل کاسترو رهبر کوبا.

  و هر دو رهبر یاد شده مزد کارشان را هم گرفتند و تا پایان حیاتشان بر کشورشان حکومت کردند.

  هیروهیتو در طی جنگ جهانی دوم حکومتش تضعیف شده بود و زورش به نظامیان نمی رسید و هر ان ممکن بود نظامیان حکومتش را سرنگون کنند .هیروهیتو پنهانی با امریکا وارد معامله شد و راه را برای حضور نظامی امریکا در ژاپن باز نمود و همچنین وانمود کردند که دو شهر

  هیرو شیما و ناکازاکی با سلاحی به نام بمب اتمی نابود شده است و ترس و وحشت در میان نظامیان به وجود اوردند. و ارتش ژاپن تسلیم امریکا شد.

  می توان با اطمینان گفت که در بمباران شهرهای هیروشیما و ناکازاکی هدف اصلی نابودی فرماندهان نظامی بوده است که احتمالا مرکز قدرت این فرماندهان بوده است و بعداز نابودی این فرماندهان نظامی ، هیروهیتو دستور تسلیم کشور ژاپن را صادر کرد.

  دقیقا بعداز بمباران ناکازاکی ارتش ژاپن تسلیم شد.

  در عوض هیروهیتو امپراطور ژاپن اجازه یافت تا پایان عمرش بر ژاپن حکومت کند و خود را تازیانه خدا می خواندو بعد از مرگش نیز پسرش اکی هیتو به قدرت رسید و چندی پیش نیز نارو هیتو پسر اکی هیتو رسما” امپراطور ژاپن شد. یعنی دقت نماییم هیرو هیتو به دنبال نجات تاج وتخت و سلسله پادشاهیش بوده است و میلیونها ژاپنی نیز قربانی شدند.

  اشاره می کنم که در طول جنگ جهانی دوم حدود ۶۰ شهر ژاپن اسیب کلی دیدند و اثار باقی مانده پس از بمباران این ۶۰ شهر کاملا” شبیه هم هستند زیرا مدل اکثر خانه های ژاپنی از نظر نوع مصالح به کار رفته در انها ( چوب،پلاستیک،یونیلیت و مواد پلیمری ) شبیه هم بود و با بمباران چند نقطه اتش به تمام خانه ها سرایت و انها را نابود می کرد. اما رسانه ها فقط از دو شهر گمنام هیروشیما و ناکازاکی نام می برند و مدعی هستند این دو شهر با سلاحی عجیب به نام بمب اتمی نابود شده اند.

  نقطه ضعف ژاپن این موضوع است که اگر دروغ بودن بمب اتمی و خیالی بودن ان لو برود ، کشور ژاپن از کشورهاییست که بیشترین لطمه را از این موضوع به خاطر گذشته دروغین خود و فریب مردم ژاپن خواهد خورد. و به همین دلیل اقای ظریف به ژاپن سفر نمود و مقامات ژاپنی را وادار نمود که به خاطر ابرو و امنیت کشور ژاپن هم که شده باید امریکا را وادار به نرمش نمایند.

  و بعد از سفر ظریف اقای شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کرد و در طی حضور در ایران چهره اش بسیار آشفته و نگران بود. مخصوصا زمانی که شینزوآبه را به حضور رهبر انقلاب بردند

  جالب است در مسیر حرکت اقای شینزو آبه عکسهایی از انفجار به اصطلاح اتمی هیروشیما را نیز قرار داده بودند و اقای شینزوآبه با دیدن این عکس ها مدام رنگ به رنگ می شد.

  نقطه ضعف اروپا نیز همین موضوع است که نمی توانند با قاطعیت ایران را تحریم نمایند. چیزی که اقای عباس عراقچی معاون اقای ظریف به ان اشاره کردند.

  اقای عراقچی گفتند که برجام یک توافقنامه امنیتی است و صبر ایران هم نامحدود نیست.

  به خوبی می توان بوی تهدید را از این سخنان اقای عراقچی استشمام نمود.

  در صورتی که در رسانه ها برجام یک موضوع داخلی ایران برای دستیابی به انرژی به اصطلاح هسته ای عنوان می شود نه یک توافقنامه امنیتی که می تواند امنیت اروپا و مناطق دیگری از جهان را تهدید کند. نقطه ضعف اروپا در این توافقنامه امنیتی چیست که دولتمردان ایرانی روی ان دست گذاشته اند؟؟؟؟

  فیدل کاسترو نیز در سال ۱۹۶۲ با امریکا پنهانی وارد معامله شد و بحران موشکی کوبا را که یک بحران ساختگی و کنترل شده بود راه انداختند و با وانمود وجود ۸۰ موشک اتمی شوروی در خاک کوبا چند ماه دنیا را در ترس و وحشت نگاه داشتند. بعد از این قضیه اقای کاسترو تا پایان عمرش بر کوبا حکومت کرد و بعد از مرگش برادرش حکومت را در دست گرفته است.

  در سال ۹۳ میلادی میخائیل گورباچف رهبر شوروی کاسترو را خائن به بشریت معرفی نمود و این می تواند اشاره اقای گورباچف به بحران موشکی کوبا و همکاری پنهانی کاسترو با امریکا باشد.

  و الا چه خیانتی می تواند از سوی کاسترو رهبر کشور کوچک و بی اهمیت کوبا صورت گرفته باشد و انفدر این خیانت بزرگ باشد که اقای گورباچف چنین حرفی بزنند.

  برجام یک داستان دنباله دار است و ممکن است به یک بازی باخت – باخت برای همه تبدیل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.