زائران اربعین نگران کمبود پارکینگ در مرزها نباشند

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به پیش‌بینی زیرساخت‌های لازم به منظور کاهش ازدحام جمعیت و ترافیک در مرزها هم‌زمان با اربعین حسینی، از تدارک پارکینگ‌هایی با ظرفیت ۲۶۰ هزار خودروی سبک و سنگین در مرزها خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، شهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به آمادگی مرزهای ایران و عراق برای تردد زائران اربعین حسینی، اظهار داشت: با آغاز نام‌نویسی پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح، تمامی مرزهای پیش‌بینی شده برای تردد زائران حسینی در ایام اربعین آماده شده است.

وی به پیش‌بینی زیرساخت‌های لازم به منظور کاهش ازدحام جمعیت در مرزها هم‌زمان با اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: هر ساله در برخی مرزها با نزدیک شدن به ایام اربعین شاهد ازدحام جمعیت هستیم که امسال تدابیر لازم به منظور کاهش ازدحام جمعیت و ترافیک در مرزها اندیشیده شده است.

حیدری از تدارک ۲۶۰ هزار جای پارک ماشین‌های سبک و سنگین خبر داد و گفت: امسال برای استقرار ماشین‌های سنگین و سبک پارکینگ‌هایی با ظرفیت ۲۶۰ هزار خودرو پیش‌بینی شده است که این پارکینگ‌ها در چهار مرز مهران، خسروی، چذابه و شلمچه قرار دارند.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور به احتمال عدم بازگشایی مرز خسروی نیز اشاره کرد و افزود: در صورتی که دولت عراق با بازگشایی مرز خسروی موافقت نکند، زائران اربعین حسینی به سایر مرزها هدایت می‌شوند اما ما زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی مرز خسروی را نیز مهیا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ‌کسی بدون داشتن گذرنامه و ویزا نمی‌تواند از مرزها خارج شود، خاطر نشان کرد: امسال تدابیر امنیتی خوبی در مرزها پیش‌بینی شده است، به طوری که از مهران تا صفر مرزی یا بهرام آباد که با عراق مشترک است، ۱۱ کیلومتر فاصله است. ما در این فاصله گیت‌هایی قرار داده‌ایم که مسافران در مهران پیاده شده و با اتوبوس‌های شهری مستقر در آنجا جابجا می‌شوند، تا علاوه بر کاهش ازدحام جمعیت و کنترل ترافیک در مرز، از پذیرش افرادی که گذرنامه و ویزا ندارند جلوگیری کنیم.

نام‌نویسی ازائران اربعین حسینی از چهارم مهرماه آغاز شده است و تمامی زائران برای این سفر معنوی باید در سامانه سماح نام‌نویسی کنند. همچنین هزینه ویزا، خدمات درمانی و پوشش بیمه‌ای ۳۸۶ هزار و ۲۶۷ تومان پیش‌بینی شده است.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.