رسانه خبری این تیتر

چه زمانی بهتر است در اینستاگرام پست بگذاریم؟

در شبکه‌های اجتماعی هیچ قاعده و قانون مشخصی برای موفقیت و دیده شدن وجود ندارد که برای همه‌ی افراد مناسب باشد، اما ترندهایی وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توان بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام را پیدا کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجی کالا، اینستاگرام پلتفرم بزرگی است که می‌توان از آن به‌عنوان پشتیبانی برای کسب‌و‌کار و حرفه‌ی خود استفاده کرد یا اوقات بی‌کاری خود را با آن پر کرد. فرقی ندارد اگر شما از دسته‌ی اول هستید و دوست دارید در مسیر پیشرفت شغلی خود از این شبکه‌ی اجتماعی محبوب به‌عنوان یک ابزار برای بیشتر دیده شدن استفاده کنید، یا بلاگر هستید و از آن برای معاشرت و سرگرمی استفاده می‌کنید و دوست دارید دایره‌ی مخاطبان خود را بیشتر کنید؛ در هر صورت باید یک سری ترندها و ترفندها را بلد باشید تا بتوانید تعامل (engagement) با مخاطبان خود را افزایش دهید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این مسیر باید بدانید، این است که بهترین زمان برای انتشار محتوا در این شبکه‌ی اجتماعی چه زمانی است.

بیشتر بخوانید:

بر اساس تحقیقاتی که توسط موسسه‌های مختلف انجام شده است، روز یا روزهای مشخصی در هفته و ساعات مشخصی در روز وجود دارند که می‌توانید با انتشار پست‌های خود در این زمان‌ها به افزایش دیده شدن صفحه‌‌ و در نهایت افزایش دنبال‌ کنندگان خود امیدوار باشید.

چه زمانی برای انتشار پست در اینستاگرام بهتر است؟

یافتن بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام به چند عامل بستگی دارد. نخستین موردی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که الگوریتم‌ این پلتفرم سعی می‌کند پست‌های جدیدتر را بالاتر از پست‌های قدیمی‌تر برای مخاطب نمایش دهد، پس بهترین راه این است که محتوای خود را زمانی منتشر کنید که اکثر دنبال کنندگان شما آنلاین هستند.

اما این‌که مخاطبان شما چه زمانی آنلاین هستند هم خود به چند عامل مانند محدوده‌ی زمانی آن‌ها، ساعت‌کاری‌ و حرفه‌ی آن‌ها بستگی دارد. خوش‌بختانه برای این موارد هم ترندهای عمومی وجود دارند که می‌توانید با پیروی از آن‌ها، تعامل‌ با مخاطبان را افزایش دهید.

داده‌های مربوط به بهترین زمان انتشار محتوا در طول روز متفاوت هستند. با استناد به Influencer Marketing Hub که یک کمپانی رسانه‌ای دانمارکی فعال در آموزش‌های مرتبط با رسانه‌های اجتماعی است، بهترین زمان برای انتشار محتوا در اینستاگرام روز پنج‌شنبه و بین ساعت ۲ تا ۳ بعدازظهر است. پس از آن، بهترین زمان‌ها برای این کار هر روز صبح بین ساعت ۶ تا ۹ و عصرها پس از ساعت ۵ عنوان شده است. این ساعت‌ها به این دلیل بهترین زمان تشخیص داده شده‌اند که معمولا افراد قبل یا بعد از کارشان حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی می‌کنند.

گزارشی از سوی HubSpot درباره‌ی تعامل اینستاگرام منتشر شده است که نشان می‌دهد بهترین زمان روز برای انتشار پست در اینستاگرام ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی است. به این دلیل که بیشتر افراد در زمان استراحت نهار خود به شبکه‌های اجتماعی سر می‌زنند. این موضوع حتی برای تعطیلات آخر هفته هم صدق می‌کند، چون در این روزها افراد معمولا دیرتر از خواب بیدار می‌شوند.

البته بهترین زمان برای انتشار پست به محتوای مورد نظر شما هم بستگی دارد. برای مثال، اگر شما یک خانم خانه‌دار بلاگر هستید، انتشار پست در روزهای هفته و در طول روز بهتر از انتشار آن در شب‌هاست. اگر کسب‌و‌کاری را مدیریت می‌کنید که مخاطبان شرکتی دارد، بهتر است پس از ساعت ۵ بعدازظهر محتوای خود را منتشر کنید تا بازخورد بهتری از دنبال کنندگان داشته باشید.

بهترین روز برای انتشار پست در اینستاگرام چه روزی است؟

عوامل بسیاری در رسیدن به پاسخ این سوال نقش دارند. بر اساس اطلاعاتی که Influencer Marketing Hub از منابع مختلف جمع‌آوری کرده است، پنج‌شنبه‌ها بیشترین فعالیت در اینستاگرام را به خود اختصاص داده است، بیشتر افراد در این روز سعی می‌کنند از روزهای کاری پر مشغله‌ای که داشته‌اند فاصله بگیرند و به بیشتر به سمت شبکه‌های اجتماعی می‌روند.

با توجه ادعای Sprout Social، روز یک‌شنبه احتمالا بدترین روز برای انتشار محتوا در اینستاگرام است و روز شنبه هم پس از آن قرار می‌گیرد (با توجه به این‌که در اکثر نقاط جهان این دو روز، روزهای آخر هفته هستند). اگر قصد دارید پستی در صفحه‌ی خود منتشر کنید، بهتر است در روزهای آخر هفته این کار را انجام ندهید و این کار را به روزهای دیگر موکول کنید. اکثر افراد معمولا صبح روزهای آخر هفته دیرتر از خواب بیدار می‌شوند و بهتر است از انتشار محتوا در این روزها هم خودداری کنید و اگر واقعا می‌خواهید در این روزها چیزی منتشر کنید، در اواخر صبح و اوایل بعدازظهر این کار را انجام دهید.

همچنین، می‌توانید پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود را با کمک اپلیکیشن‌ها زمان‌بندی کنید تا به‌صورت خودکار در زمان مشخص شده منتشر شوند. با این کار، برنامه‌ریزی برای انتشار پست‌ها ساده‌تر و روند آپلود محتوا منظم‌تر می‌شود.

پیک انتشار پست در اینستاگرام چه زمانی است؟

با توجه به آنچه پلتفرم بازاریابی شبکه‌های اجتماعی Later اعلام کرده است، در زمان‌های مشخصی از روز تعداد کاربران آنلاین اینستاگرام به اوج می‌رسد. این پلتفرم با تحلیل ۳۵ میلیون پست فید اینستاگرام از سراسر جهان توانسته زمان‌هایی که در آن احتمال آنلاین بودن کاربران عادی و وقت گذراندن آن‌ها در این شبکه بیشتر است را شناسایی کند.

با توجه به داده‌هایی که Later منتشر کرده است، زمان پیک اینستاگرام در هر یک از مناطق به‌صورت زیر است:

آمریکا و کانادا (شرق): ۴ تا ۹ صبح
آمریکا و کانادا (غرب): ۱۲ شب تا ۶ صبح
آمریکا و کانادا (مرکزی): ۶ تا ۸ صبح
آمریکای جنوبی: ۴ صبح
اروپای غربی: ۶ تا ۸ عصر
اروپای شرقی: ۵ تا ۷ صبح
بریتانیا: ۴ تا ۶ صبح
آفریقا: ۶ صبح
خاورمیانه: ۳ صبح
شرق و جنوب شرق آسیا: ۱۱ شب تا ۴ صبح
استرالیا: ۱۱ شب تا ۲ صبح

اگرچه این اطلاعات می‌توانند کاربردی باشند، اما کلی هستند و ممکن است با رفتار مخاطبان شما متفاوت باشند. بنابراین، مهم‌تر است که شما داده‌های به‌دست آمده از تعاملات دنبال کنندگان خود را تحلیل کنید و با توجه به همان داده‌ها زمانی را که بیشترین تعداد دنبال‌کنندگان شما در اینستاگرام فعال هستند بیابید. با این کار علاوه بر افزایش بازدید محتوای خود، می‌توانید دنبال کنندگان جدید بیشتری پیدا کنید.

استمرار در انتشار محتوا رمز موفقیت در اینستاگرام است

گرچه دانستن زمان مناسب برای انتشار محتوا مهم است، اما استمرار داشتن آن مهم‌ترین عامل است. هر چه انتشار محتوای صفحه‌ی شما منظم‌تر باشد، شانس دیده شدن آن توسط سایر کاربران و تمایل آن‌ها به دنبال کردن محتواهای شما هم بیشتر خواهد شد. البته باید احتیاط کنید به‌جای فعالیت مستمر و برنامه‌ریزی شده، دچار زیاده‌روی نشوید.

به علاوه، محتوای پست را هم متناسب با علاقه‌ی دنبال کنندگان خود تولید کنید. برای مثال، اگر هدف شما مخاطبان کاری هستند، بهتر است عکس‌های خانوادگی و سلفی‌های خود را در حساب شخصی خود منتشر کنید.

به‌خاطر داشته باشید که کیفیت هم عامل مهمی است. قطعا کاربران از این‌که دائما یک عکس یا ویدیو با مضمون تکراری را ببینند خسته خواهند شد. بهتر است محتوایی که در صفحه‌ی خود منتشر می‌کنید با کیفیت و متفاوت باشد. همچنین، هنگامی که سعی دارید دنبال کنندگان خود را در هر شبکه‌ی اجتماعی افزایش دهید، از مخاطبان خود غافل نشوید.

چگونه به درک مناسبی از دنبال کنندگان خود در اینستاگرام برسیم؟

اگر دنبال کنندگان شما تابع ترندهایی که تا به‌حال به آن‌ها اشاره شد نباشند چه؟ برای مثال، اگر منطقه‌ی زمانی آن‌ها با شما متفاوت باشد، باید چطور توجه اکثریت آن‌ها را به محتوای خود جلب کنید؟ آیا شناخت مناسبی از مخاطبان خود دارید؟ اگر حساب شما از نوع ‌Business یا Creator است، می‌توانید با استفاده از ویژگی Insights اینستاگرام به آماری از مخاطبان خود دست پیدا کنید.

برای دسترسی به این بخش، ابتدا باید به پروفایل خود در اینستاگرام بروید و سپس گزینه‌ی Insights را انتخاب کنید. در این بخش، می‌توانید تاریخچه‌ی عملکرد پست‌های قبلی خود را مشاهده کنید. با انتخاب بخش Total Followers، گزارشی درباره‌ی دنبال کنندگان خود دریافت می‌کنید. این داده‌ها شامل شهرها، کشورها، رده‌س سنی و جنسیت است. با انتخاب بخش Most Active Times هم می‌توانید بین روزهای مختلف جابجا شوید تا مناسب‌ترین زمان برای انتشار محتوا را با توجه به دنبال کنندگان خود پیدا کنید.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.