۳ نکته اصلی که بهتر است زمان پیشنهاد ازدواج در نظر بگیرید

در این مطلب به بررسی ۳ نکته کاربردی که بهتر است در زمان پیشنهاد ازدواج در نظر بگیرید، خواهیم پرداخت.

به گزارش اینتیتر به نقل از سایکولوژی تودی، مطالعه جدیدی که در مجله روانشناسی خانواده منتشر شده که بیش از ۳۰۰ پیشنهاد ازدواج پذیرفته شده و رد شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است تا به این مدل برسد که چه پیشنهادی مناسب است.

لیزا هاپلاک، نویسنده این مقاله در پژوهش های خود درباره پیشنهاد درست و مناسب ازدواج به نتایج زیر دست یافته است:

زوج‌هایی که پیشنهادهای پذیرفته شده را تجربه کردند، بیشتر در مورد ازدواج قبل از خواستگاری صحبت می‌ کردند و این پیشنهاد در زمان مناسبی صورت گرفته است.

در خواستگاری هایی که موفقیت آمیز نبودند، پیشنهاد دهنده اغلب بر این باور بوده است که با شریک خود همسو است. یا حتی در برخی مواقع برای نجات رابطه این پیشنهاد داده شده است. (به عنوان مثال، آنها از هم جدا شده بودند یا در حال دعوا بودند و این پیشنهاد به عنوان تلاشی برای بهبود اوضاع بوده است).

نکته ای که باید در هنگام خواستگاری در نظر داشته باشید این است که افرادی خواستگاری های موفقیت آمیزی داشتند بیشتر از رد شده ها، از حلقه در زمان پیشنهاد ازدواج استفاده کرده اند.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است به یک خواستگاری موفقیت آمیز و گرفتن جواب مثبت ختم شود، ارائه این پیشنهاد در مکان و حریم خصوصی شریک انتخابیتان است.

بر اساس این نتایج، هاپلاک سه نکته طلایی و کلیدی را برای پیشنهاد ازدواج مطرح می کند که در ادامه می خوانیم:

غافلگیری در کار نباشد

اگر هیچ صحبتی قبل از پیشنهاد خواستگاری درباره ازدواج انجام نشده باشد، احتمالاً پاسخ نه است. وقتی صحبت از ازدواج به میان می آید، غافلگیری ها اغلب ناخوشایند هستند.

داشتن حلقه

خواستگاری با حلقه شانس پذیرش پیشنهاد شما را افزایش می دهد.

خواستگاری در یک محیط خصوصی و صمیمی

درخواست از فرد موردنظرتان برای ازدواج با شما در حضور افراد دیگر می تواند فشار زیادی را بر او وارد کند. یک پیشنهاد خصوصی می تواند فضای لازم را برای پاسخ صادقانه را به او بدهد.

هاپلاک و تیم او همچنین دریافتند که پیشنهادات خواستگاری زنان نسبت به مردان موفقیت کمتری داشته است. به گفته هاپلاک، این احتمالاً به دلیل هنجارهای جنسیتی است. به عنوان مثال در این مطالعه یک مرد پیشنهاد شریک زندگی خود را رد کرد، زیرا او خود می خواست کسی باشد که به خواستگاری می کند.

مترجم: سحر سادات زمانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.