سخنگوی هیات رییسه مجلس درباره مرجعیت رسانه‌های داخلی چه گفت؟

موسوی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در خود سازمان رسانه‌ای کشور هم ما هنوز یک نظام صنفی و دقیقی نداریم؛ چراکه هرجا آمدیم یک نظام رسانه‌ای درست کنیم سیاسی شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایلنا، سید نظام الدین موسوی درباره این‌که در حوادث اخیر کشور شاهد بودیم مرجعیت رسانه‌های داخلی برای پوشش اخبار از سوی مردم مورد اقبال قرار نگرفت و همین امر موجب شد رسانه‌های خارجی و معاند در این میان میدان‌داری کنند، علت این قضیه چیست با بیان اینکه امروز یکی از مهم‌ترین ابزارهای اجتماعی و سیاسی برای اقناع افکار عمومی رسانه است، گفت: امروز دنیا، دنیای پیام است؛ مخصوصا با گسترش شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و همچین گسترش و تعدد رسانه‌های مختلف در دنیا، پیام و افکار عمومی سازنده همه چیز در اجتماع هستند و در این میان کسی که بتواند در عرصه ساخت پیام، روایت و جهت‌دهی و اقناع افکار عمومی در هر حوزه‌‌ای مانند سیاسی، اجتماعی و سیاسی این کار را انجام دهد، توفیق پیدا کرده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که جامعه‌پذیری، انتقال فرهنگ و حتی برندسازی در اقتصاد امروز رکن اصلی‌اش رسانه شده است، ادامه داد: رسانه مهم است زیرا افکار عمومی، پیام و روایت مهم است که متاسفانه ما در داخل کشور هنوز نتوانسته‌ایم یک سازمان و ساختار رسانه‌ای دقیق و درستی شکل دهیم.

موسوی یادآور شد: من خودم جزو جامعه رسانه‌ای کشور بوده‌ام و بخشی از این ماجرا هستم اما متاسفانه نتوانستیم ساختاری ایجاد کنیم و این امر دلایل متعددی دارد، نخست این‌که هنوز نزد بسیاری از مسئولین ما نگاه سنتی به رسانه وجود دارد در حالی عالم رسانه، عالم تحول دقیقه‌ای و ثانیه‌ای است. متدولوژی و افکار عمومی بر آن تاثیرگذار است و به سرعت در حال تغییر و تحول است و مسئولان ما شناخت دقیقی از این موضوع ندارند. از سوی دیگر قواعد و قوانین دقیق و درستی در این زمینه نداریم، زیر ساخت‌ها و سازمان نظامند درستی برای این موضوع وجود ندارد و همین عوامل موجب شده است که رسانه‌های رسمی و شناسنامه‌دارمان دچار ضعف شوند که این به نظر من خطا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.