رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

سیدحسن خمینی برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری لیست می‌دهد؟

غلامرضا مصباحی‌مقدم درباره احتمال حضور «سیدحسن خمینی» برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: باید دید که آیا شورای نگهبان، ایشان را تایید می‌کند یا خیر. اگر صلاحیت ایشان تایید شود، نمی‌دانم که آیا ایشان برای ارائه لیست ورود خواهد کرد یا خیر.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره به برنامه جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم(جامعتین) برای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: چند نفر از اعضای جامعه روحانیت مبارز اخیرا جلسه‌ای را با جناب آقای «حسینی بوشهری» رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار کردند. در این جلسه تفاهم کامل حاصل شد تا جایی که ممکن است، در کل کشور لیست مشترک بدهیم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد که بر اساس تفاهم صورت گرفته، این تشکل به همراه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای انتخابات ششمین دوره خبرگان رهبری، لیست مشترک خواهد داد.

مصباحی‌مقدم با اشاره به برنامه جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم(جامعتین) برای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: چند نفر از اعضای جامعه روحانیت مبارز اخیرا جلسه‌ای را با جناب آقای «حسینی بوشهری» رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار کردند. در این جلسه تفاهم کامل حاصل شد تا جایی که ممکن است، در کل کشور لیست مشترک بدهیم.

وی افزود: در این جلسه مطرح شد که در صورت بروز برخی موارد استثنا نظیر آنچه در انتخابات خبرگان در سال ۹۴ ایجاد شد، با تفاهم همدیگر لیست‌ها را جداگانه بدهیم.

مصباحی مقدم گفت: در کل بنابراین است که تا جای ممکن، لیست جامعتین با عنوان «جامعتین» به صورت مشترک در کل کشور منتشر شود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در عین حال تاکید کرد که هنوز «سرلیست» جامعتین مشخص نیست و صحبتی هم در این باره مطرح نشده است.

وی همچنین با اشاره به نحوه فعالیت جریان مقابل جامعتین برای انتخابات خبرگان تصریح کرد: زمانی خود مرحوم آقای هاشمی، در راس یک جریان سیاسی قرار داشت و می‌توانست لیست بدهد. امروز چنین شخصیتی وجود ندارد و بعید هم می‌دانم کسی بتواند جایگاه ایشان را احراز کند و لیست بدهد.

مصباحی‌مقدم درباره احتمال حضور «سیدحسن خمینی» و لیست‌دادن وی تاکید کرد: البته باید دید که آیا شورای محترم نگهبان، ایشان را تایید می‌کند یا خیر. اگر صلاحیت ایشان تایید شود، نمی‌دانم که آیا ایشان برای ارائه لیست ورود خواهد کرد یا خیر.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.