شأن باشگاه بزرگ را چه کسی باید رعایت کند؟ حرمت امام‌زاده با متولی است! | اسپانسر برای ۴ بازی استقلال نوآوری است؟

از قدیم گفته‌اند حرمت امامزاده با متولیست. این خود ما هستیم که به دیگران اجازه می‌دهیم چطور با ما رفتار کنند….

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، تقریبا از روزی که فوتبال در ایران شکل گرفت همواره دو باشگاه محبوب و پرطرفدار بودند. در ۵۰ سال اخیر این وظیفه به دوش استقلال و پرسپولیس بوده که هم تنور فوتبال را گرم و هم تیم ملی را تغذیه کرده‌اند.

هر وقت استقلال و پرسپولیس بزرگ و در اوج باشند فوتبال ملی ما پیشرفت می‌کند و هر وقت که غرق در مشکلات، تبعات آن جامعه را اذیت می‌کند. همیشه می‌شنویم که چرا به این دو تیم توجه لازم نمی‌شود و هزاران شایعه که در فضای مجازی میان مردم نقل می‌شود اما هیچ فکر کرده‌ایم که چقدر از مشکلات استقلال و پرسپولیس تقصیر مدیران و خود آنهاست؟!

استقلال این روزها در اعتصاب به سر می‌برد. پول ندارد و قراردادهای سنگین بسته شده، جنگ بین مدیر و بازیکنان بالاست و در چنین شرایط سختی باشگاه به تازگی مبلغی تهیه و شب گذشته بازیکنان را خواست و به آنها چک داد. اما چرا حالا؟ اینقدر دیر و پرهزینه؟ باشگاه در ابتدای فصل برای رتق و فتق امور قرارداد موقت برای ۴ بازی می‌بندد! این یک نوآوریست یا پایین آوردن شأن استقلال؟! یعنی استقلال اینقدر ذلیل شده که یک اسپانسر دائم برای یک سال ندارد؟! بعد هم که شنیدیم مبلغ ۲۰ میلیارد برای ۴ بازی طی ۴ چک قرار بوده پرداخت شود که گویا یکی از چک‌ها برگشت خورده و وقتی یکی برگشت خورد یعنی …! حتی یک تیم در لیگ دسته دو آزادگان هم چنین قراردادی نمی‌بندد! و بعد خبر آمد که مدیریت باشگاه با یک شرکت اپراتور تلفن همراه قرارداد بسته که سال قبل اعلام ورشکستگی کرد و گویا سود خالص سالانه آنها تنها ۳۰ میلیارد تومان است! در این معامله کدام طرف سود کرده؟

آن طرف پرسپولیس را ببینید؛ ستاره بزرگ و سنگربان ملی‌پوش قرمزها در تلویزیون می‌گوید: به عشق هوادار متمول بازی می‌کنیم! به صراحت می‌گوید او هزینه‌های تیم را می‌دهد و هر کس مدیرعامل باشد در واقع باید از او پول بگیرد! در چنین شرایطی عقل سلیم چه می‌گوید؟ مدیرعامل واقعی پرسپولیس آن هوادار متمول نیست؟ همین چند وقت قبل شایعه دخالت او در عزل و نصب آدم‌ها تکذیب شد اما حالا چه؟ آیا می‌شود باور کرد کسی که پول به فلوت زن می‌دهد نوای فلوت را در اختیار نداشته باشد؟

به خصوص بیرانوند جایی گفت: «این هوادار متمول مرا دوست ندارد» یعنی احساسات شخصی او هم در تیمی چنین بزرگ دخالت دارد!

واقعا حرف‌های قدیمی‌ها را باید با طلا نوشت. حرمت امامزاده با متولی است و وقتی مدیران استقلال و پرسپولیس شأن باشگاه بزرگ را رعایت نکنند دیگر چه توقع که دیگران به این بزرگی احترام بگذارند؟!

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.