شایعات جنگ در سراسر جهان + اینفوگرافیک

درصد شایعات جنگ در سراسر جهان را در اینفوگرافیک زیر مشاهده می کنید.

به گزارش اینتیتر به نقل از استاتیستا، چند سالی می شود که محافل متخصصین و رسانه ها یک درگیری نظامی با شدت زیاد را میان قدرت های بزرگ جهان، پیش بینی می کنند. اخیرا نیز به دلیل افزایش تنش ها در اروپای شرقی این موضوع بیشتر مطرح است.

بیشتر بخوانید:

طبق نظرسنجی Ipsos که بین سپتامبر تا اکتبر سال ۲۰۲۱ انجام شد، این تهدید باعث نگرانی مردم شده است و حداقل به نظر می آید که بسیاری از آنها در کشورهای مختلف متوجه این تهدید شده اند.

در این نظرسنجی ۲۶ کشور حضور داشتند و حداقل نزدیک به نصف پاسخ دهندگان (۴۶ درصد) بر این باور بودند که احتمالا کشورشان در دوازده ماه آینده با کشوری دیگر وارد جنگ خواهد شد. آمریکایی ها نسبت به سایر کشورها بیشتر به این موضوع بدبین یا شاید واقع بین هستند و سه نفر از هر چهار نفرشان معتقدند یک درگیری بین المللی که آمریکا نیز در آن حضور دارد، قریب الوقوع است.

نزدیک به ۶۴ درصد روس ها نسبت به کشورشان و عدم وقوع جنگ خوش بین هستند، در حالی که فرانسوی ها و انگلیسی ها احتمال جنگ را در ماه های آینده میدهند. به صورت متقابل آلمان ها، سوئدی ها و بلژیکی ها نیز نسبت به درگیری نظامی کشورشان کمترین نگرانی را دارند.

درصد شایعات جنگ در سراسر جهان را در اینفوگرافیک زیر مشاهده می کنید.

مترجم: رسول رضایی

شایعات جنگ در سراسر جهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.