رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

شرایط جدید فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا

شرایط جدید ایران خودرو و سایپا برای فروش اقساطی محصولاتشان اعلام شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از زندگی رنگی، بازار خودرواین روزها وضعیت آرامی را سپری می کند و دامنه نوسانقیمت های بازاری خودرو نیز محدود است. این شرایط سبب شده تا کمتر متقاضی برای خرید خودرو رهسپار بازار شود. فروش کارخانه ای خودرو نیز همانند فروش بازاری کم رمق است. تا کنون دو مرحله محصولات برخی خودروسازان خصوصی در سامانه یکپارچه عرضه شده اما خریدار چندانی برای تصاحب خودروهای عرضه شده پا پیش نگذاشتند. همین اتفاق باعث خالی ماندن ظرفیت فروش خودروسازانی مانند مدیران خودرو، فردا موتور و کرمان موتور شده است.

آن طور که محمدعلی تیموری گفت ایران خودرو و سایپا تنها در حالی می توانند محصولات خود را به صورت لیزینگ (اقساطی) در دسترس متقاضیان قرار دهند که صفی برای خرید خودرو در سامانه یکپارچه فروش تشکیل نشده باشد.فروش قسطی یکی از مسیرهایی است که شرکت های خودروساز می توانند محصولات خود را به بازار عرضه کنند اما این روش طی پنج سال گذشته و پیش از دستور به عرضه خودرو از مسیر سامانه یکپارچه فروش به جز مواردی خاص و برای محصولاتی که با اقبال چندانی رو به رو نبودند، از سوی خودروسازان مورد استفاده قرار گرفت.

نوسان های حاکم بر اقتصاد کشور در دوران بازگشت تحریم ها سبب شد تا بازار خودرو برای دارندگان سرمایه های سرگردان جذاب شود. البته اصرار سیاست گذار بر اجرای سیاست قیمت گذاری دستوری در بازه زمانی یاد شده بیش از پیش بر اشتیاق دارندگان سرمایه های سرگردان افزود. زیرا آنها چنانچه می توانستند خودرویی را به قیمت کارخانه خریداری کنند این امکان را داشتند تا خودروی خریداری شده را به چند برابر قیمت در بازار به فروش برسانند.حال که بازار خودرو تا حدی آرام شده و تا حدی دارندگان سرمایه های سرگردان راه خروج از بازار را در پیش گرفته اند، مصرف کنندگان واقعی خودرو علاقمند هستند تا شرکت های خودروساز بار دیگر ساز و کار فروش قسطی را به برنامه های فروش خود اضافه کنند. اما همان طور که تیموری گفت این اتفاق تنها در شرایطی می افتد که صف خریدی در سامانه یکپارچه فروش خودرو وجود نداشته باشد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.