رسانه خبری این تیتر

شروع نه چندان گرم اکران نوروزی/ «مصادره» در صدر

هفت فیلم سینمایی جدید در حالی به عنوان فیلم‌های نوروزی روانه سینماها شده‌اند که اعلام اولین آمار فروش‌ بعضی‌ از آن‌ها، از شروع چندان خوبی نشان ندارد و برخی هم اصلا آمار دقیق را منتشر نکردند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، از چهارشنبه ـ ۲۳ اسفند ماه ـ نمایش فیلم‌های «به وقت شام»، «لاتاری»، «لونه زنبور»، «مصادره»، «فیل شاه»، «فِراری» و «خرگیوش» به عنوان اکران نورزی سال ۹۷ آغاز شد و طبق آمارهای غیررسمی فعلا «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی با بازی رضا عطاران در نقش اصلی بیشترین فروش را در دو روز ابتدایی فروش داشته است.

بجز «مصادره»، پخش‌کنندگان فیلم‌های «به وقت شام» ابراهیم حاتمی‌کیا و «لاتاری» محمدحسین مهدویان هم فعلا هیچ آماری اعلام نکردند تا رقم فروش دقیق در تهران و شهرستان‌ها مشخص شود.

با این حال احمد مختاری از دفتر هدایت فیلم، آمار فروش فیلم «فِراری» به کارگردانی علیرضا داودنژاد را ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد که ۱۷ میلیون تومان از این رقم به تهران و سه میلیون هم به سینما هویزه مشهد به عنوان تنها سینمای این فیلم در شهرستان تعلق دارد.

همچنین حبیب اسماعیلی ـ مدیر دفتر پخش رسانه فیلمسازان ـ آمار فروش فیلم «خرگیوش» را در دو روز ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.

به گفته سعید خانی ـ مدیر عامل دفتر پخش خانه فیلم ـ «لونه زنبور» که یکی از سه فیلم کمدی سینماهاست، به مجموع فروش ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه دوشنبه هفته گذشته یعنی دو روز پیش از آغاز اکران مشخص شد که این فیلم در اکران نوروزی است، به ایسنا گفت: زمان کمی برای تبلیغات داشتیم هنوز بیلبوردهای شهری و تیزرهای تلویزیونی برای نصب و پخش آماده نیست و مجوزها زمان می‌خواهد با این حال در همین دو روز از شروع اکران، در ۲۹ سینمای تهران ۷۵ میلیون تومان و در ۹ سالن شهرستان ۲۵ میلیون تومان فروش داشته است.

او اشاره به اینکه از ابتدای فروردین تیزرها و بنرهای تبلیغاتی آماده می‌شود، افزود: همیشه شروع اکران نوروزی به دلیل نزدیک بودن به زمان عید نوروز خیلی پرفروش نبوده اما امیدوارم از همان روزهای اول سال جدید استقبال از فیلم‌ها بیشتر شود.

آماری از تنها انیمیشن روی پرده یعنی «فیلشاه» هم هنوز منتشر نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.