شعار سال را در سراسر کشور مجسم می کنیم

رییس جمهور تاکید کرد: اجازه نمی دهیم پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن در حد نام بماند بلکه در سراسر کشور آن را مجسم می کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح های مناطق آزاد بااشاره به اینکه در سال ۹۹ طرح های مهمی از جمله پالایشگاه، پتروشیمی، تصفیه خانه آب و فاضلاب و طرح های آبی و خاکی افتتاح شد اظهار کرد: دولت دو طرح مهم و بزرگ دیگر دارد. یک طرح انتقال نفت از گوره به جاسک است که برای این کار ۱۰۰۰ کیلومتر لوله کشی انجام می شود و بخش بزرگی از صادرات نفت کشور را از خلیج فارس به دریای عمان منتقل می کنند. در تاریخ ایران اولین بار است که چنین طرحی افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه از آغاز دولت تاکید من این بود که این طرح انجام شود، افزود: در اجرای این طرح ما با تحریم ها مواجه شدیم و لوله های ۴۲ اینچی تحریم شد و ما دچار مشکل شدیم و ما این لوله ها را در داخل تولید کردیم. طرح بسیار مهم دیگر دولت احیای دریاچه ارومیه است که برای مناطق شمال غرب کشور اهمیت زیادی دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز شاهد افتتاح های بسیار خوبی به ارزش ۵۸۰۰ میلیارد تومان بودیم که برای بیش از ۵۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند. تولید و اشتغال برای ما بسیار مهم است و امسال در پی پشتیبانی و رفع موانع تولید هستیم. نام امسال نباید در حد نامگذاری بماند و در عمل در سراسر ایران آن را مجسم می کنیم. تا آخرین دقیقه دولت ما تلاش خود را انجام می دهیم.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه مناطق آزاد برای ما بسیار مهم هستند خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری بزرگی برای احیا و توسعه مناطق آزاد انجام شده است. مناطق آزاد ما در مرزهای کشور قرار دارد و به همین دلیل می توانند ارتباط خوبی با همسایگان داشته باشند. این مناطق برای تولید، تجارت و سرمایه گذاری امتیازاتی دارند و می توانند پشتوانه کشور، استان ها و مردم بومی باشند. البته مناطق آزاد باید جاذبه تولید خود را حفظ کرده و قدرت صادرات داشته باشند. قبل از این دولت، مناطق آزاد وارد کننده اجناس بودند که قیمت کمتری نسبت به سایر مناطق داشت که این خیلی ارزشمند نیست. مناطق آزاد باید وارد کننده مواد اولیه بوده و قدرت تولید و صادرات داشته باشند.

روحانی خاطرنشان کرد: گردشگری یکی دیگر از مزایای منطقه آزاد است. در این هفت سال تعداد گردشگران به دو برابر رسیده است که البته به دلیل کرونا این بخش دچار مشکل شده است. البته با واکسیناسیون باید کاری کنیم که مردم بتوانند بیشتر سفر داشته باشند. از اواسط امسال شرایط نیز با واکسن داخلی و واکسن هایی که وارد می شود بهتر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.