رسانه خبری این تیتر

شیائومی رسما خودروساز شد

مقامات پکن شنبه اعلام کردند که غول فناوری و سازنده گوشی های هوشمند چینی شیائومی قرار است کارخانه ای با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰۰۰۰ خودرو در پایتخت این کشور احداث کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، آژانس توسعه اقتصادی “شهر الکترونیکی پکن” (پکن ای-تاون) در حساب رسمی خود در وی چت اعلام کرد که این کارخانه در دو فاز ساخته خواهد شد و شیائومی همچنین دفتر مرکزی، دفتر فروش و دفاتر تحقیقاتی واحد خودروی خود را در منطقه توسعه اقتصادی و فناوری پکن خواهد ساخت.

سازمان پکن ای-تاون همچنین پیش بینی کرد که این کارخانه در سال ۲۰۲۴ به تولید انبوه برسد، هدفی که توسط لی جون، مدیر عامل شیائومی در ماه اکتبر اعلام شد.

بر اساس این گزارش، در ماه مارس، شیائومی اعلام کرد که متعهد به سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در بخش خودروهای الکتریکی جدید طی ۱۰ سال خواهد بود. این شرکت در اواخر ماه اوت ثبت تجاری واحد EV خود را تکمیل کرد.

این شرکت هزاران فروشگاه افتتاح کرده است تا رشد فروش داخلی را برای تجارت گوشی های هوشمند خود افزایش دهد، اما در نهایت قصد دارد از این فروشگاه ها به عنوان کانالی برای برنامه های خود برای فروش خودروهای الکتریکی استفاده کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.