شیائومی سال آینده ۳ مدل گوشی‌ تاشو به بازار عرضه می‌کند

سامسونگ در سال ۲۰۲۰ بازار گوشی‌های تاشو را قبضه کرد و تقریبا ۷۳ درصد از کل فروش گوشی‌های هوشمند تاشوی بازار را به خود اختصاص داد. ظاهرا شیائومی نیز قصد دارد در سال نو میلادی با معرفی سه مدل گوشی تاشوی جدید بخشی از سهم بازار را از آن خود کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، براساس توییت منتشر شده از سوی «راب یانگ» موسس «Display Search»، سه مدل گوشی تاشوی شیائومی در فرم فاکتورهای مختلف در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهند شد.

به نظر می‌رسد این سه گوشی تاشو با طراحی‌های مختلف شامل گوشی تاشو که مانند هواوی میت ایکس به سمت بیرون باز می‌شود، دستگاهی که مانند گلکسی زد فولد به داخل باز می‌شود و در نهایت گوشی تاشو دیگری وام گرفته از طراحی موتورولا Razr خواهد بود.

انتظار می‌رود طی سال‌های آینده بازار گوشی‌های تاشو رونق پیدا کند و احتمالا سایر شرکت‌های تولید کننده موبایل همچون اپل نیز با دستگاه‌های تاشو دیگری به این بازار می‌پیوندند. علاوه بر شیائومی،‌ اوپو نیز درنظر دارد شانس خود را در توسعه چنین گوشی‌هایی امتحان کند و تاکنون پتنت‌های مختلفی نیز به ثبت رسانده است.

خبر معرفی سه مدل گوشی تاشو شیائومی در حالی منتشر می‌شود که چند روز قبل مستندات پتنت اخیر این شرکت نشان می‌دهد ظاهرا چینی ها روی گوشی جدیدی با نمایشگر ۳۶۰ درجه و بهره‌مندی از دوربین پاپ آپ سه گانه کار می‌کنند که اگر به مرحله تولید برسد، گوشی لوکس و لاکچری خواهد بود که حرف اول را از نظر متفاوت بودن طراحی در بازار می‌زند.

در بازار گوشی‌های تاشو در حال حاضر حرف اول را سامسونگ می‌زند که در سال جاری میلادی، سه گوشی تاشو یعنی گلکسی زد فلیپ، گلکسی زد فلیپ ۵G و گلکسی زد فولد ۲ را به بازار عرضه کرد. موتورولا و هواوی تنها شرکت‌هایی هستند که گوشی تاشو هوشمند به بازار عرضه کرده‌اند.

براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی موسسه «کانترپوینت» انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۲ در حدود ۱۷ میلیون دستگاه گوشی تاشو به بازار عرضه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.