رسانه خبری این تیتر

شیوه عجیب انتخاب داور در لیگ قهرمانان آسیا

در روزی که بیشتر سوال های نشست خبری شفر و مامیچ به اشتباهات عجیب و تاثیر گذار داور مالزیایی دیدار رفت استقلال و العین اختصاص داشت، خبر انتخاب این داور مالزیایی به عنوان داور دیدار حساس الهلال و الریان شوک عجیبی به ویژه به فوتبال ایران وارد کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، انتخاب داور مالزیایی برای دیدار الریان و الهلال باز هم مکانزیم اشتباه AFC را زیر سوال برد.در روزی که بیشتر سوال های نشست خبری شفر و مامیچ به اشتباهات عجیب و تاثیر گذار داور مالزیایی دیدار رفت استقلال و العین اختصاص داشت، خبر انتخاب این داور مالزیایی به عنوان داور دیدار حساس الهلال و الریان شوک عجیبی به ویژه به فوتبال ایران وارد کرد که البته بیشتر بر اساس نا آگاهی از قوانین AFC بود.

AFC که نشان داده همواره در تصویب سیاست های غلط در دنیا عملکردی کم نظیر دارد، بر خلاف بسیاری از کشورها و مسابقات تیم داوری دیدارهای بین المللی خود را بیش از دو ماه قبل از شروع مسابقات و بعد از قرعه کشی معرفی می کند و به همین دلیل انتخاب این داور مالزیایی به عنوان داور دیدار الهلال و الریان عجیب نبود.

 

این داور مالزیایی تقریبا دو ماه قبل به عنوان داور این دیدار انتخاب شده و به هر دو باشگاه نیز معرفی شده است. فدراسیون فوتبال آسیا ۶ داور مرحله مقدماتی هر تیم را قبل از مسابقات به باشگاه ها معرفی می کند و با این مکانیزم اشتباه دست همه تیم ها برای انجام تخلف باز می گذارد.

 

در لیگ قهرمانان اروپا، داور هر مسابقه ۴۸ ساعت قبل از شروع اطلاع رسانی می شود و در لیگ های اروپایی نیز ۲ یا ۳ روز قبل از شروع یک مسابقه داور معرفی می شود و حتی در لیگ برتر ایران نیز به همین شکل است اما AFC با این مکانیزم نه تنها دست تیم ها را برای انجام تخلف باز می گذارد بلکه باعث می شود در مواردی این چنین راهی برای جریمه کردن و یا محرومیت داور نیز وجود نداشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.