صفر تا صد موتور و گیربکس برلیانس کراس C3 + جدول قیمت

در این مطلب به توضیح صفر تا صد موتور و گیربکس برلیانس کراس C3 به همراه جدول قیمت های این خودرو می پردازیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از خودروبانک، پس از خانواده سری ۲۰۰ و سری ۳۰۰ برلیانس در بازار کشور، برلیانس کراس ۳ یا به اختصار (C3) می‌تواند پنجمین عضو فعال خانواده برلیانس در بازار کشور باشد. این خودرو که در کلاس ماشین‌های “هاچ بک سایز بزرگ” یا شاید هم “کراس اوورهای سایز کوچک” ساخته شده است، در بازار داخلی کشور به عنوان یک رقیب برای “رنو ساندرو استپ‌وی” و یا خودروی “دانگ فنگ H30 کراس” فعالیت می کند.

بیشتر بخوانید:

در خصوص ویژگی و مشخصات فنی برلیانس کراس اطلاعاتی زیادی ارائه شده است اما در حال حاضر پیشرانه و جعبه دنده جدید پارس خودرو برای این محصول که در سال گذشته به آن اضافه شده است، باعث شد تا بار دیگر به ویژگی های  برلیانس C3 بپردازیم.

صفر تا صد موتور و گیربکس برلیانس کراس C3

مشخصات ظاهری برلیانس کراس C3 چیست؟

باتوجه به طول کلی ۴۲۱۰ میلی متر، عرض ۱۷۹۰ میلی متر و همچنین ارتفاع ۱۵۲۱ میلی متر، درست همانند رنو “ساندرو هاچ بک” و “ساندرو استپ وی”، خودروی برلیانس کراس ۳ هم می‌تواند یک نسخه اصلاح شده از خودروی H320 هاچ بک باشد.

البته تفاوت‌های اندکی میان آنان دیده می‌شود، همچون افزایش ارتفاع ۵ سانتی متر سقف اتومبیل و همچنین افزایش ۲ سانتی متر ارتفاع سیستم تعلیق که چندان در ظاهر خودرو تاثیرگذار نبوده است.

اما در عوض دارای رینگ‌های بزرگ‌تر و همچنین فلپ‌های پلاستیکی در حاشیه گلگیرهای جلو و عقب است که باعث شده تفاوت‌های آن با نسخه هاچ بک H320 بیشتر دیده شود و در ادامه نباید حذف ستون‌های میانی جلوپنجره H320 را نادیده گرفت.

هرچند مدل‌های جدید این خودرو به تجهیزات بیشتری همچون “پاور سانروف” و “کروز کنترل” مجهز شده و می‌توان از تودوزی جدید داخل کابین بهره‌مند شد.

صفر تا صد موتور و گیربکس برلیانس کراس C3

مشخصات فنی

در مدل‌های استاندارد و قبلی برلیانس کراس یا به اصطلاح C3، شاهد بکارگیری همان پیشرانه نام آشنای ۱.۵ لیتری چهار سیلندر با حداکثر قدرت ۱۰۳ اسب بخار در دور ۵۸۰۰ هستیم.

گشتاور این خودرو  ۱۳۸ نیوتن متر در دور موتور ۳۸۰۰ است که دقیقا حال و هوای سواری با خودروی برلیانس H320 را در تجربه رانندگی تداعی می‌کند.

در حال حاضر، پیشرانه جدید برلیانس کراس با حجم دقیق ۱۶۵۴ سی سی تولید شده است که همراه با افزایش قدرت ۱۱ اسب بخاری و رسیدن به رقم ۱۱۴ اسب بخار، می‌تواند ۱۵۴ نیوتن متر گشتاور داشته باشد که با یک جهش بسیار خوبی همراه بوده است.

اما برای دریافت و انتقال نیروی تولیدی موتور به سمت چرخ‌ها، از جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک جدید ساخت هیوندای استفاده شده است که مصرف سوخت ترکیبی ۱۰۰ کیلومتر معادل ۷.۶ لیتر خواهد داشت که از مصرف سوخت ۹.۶ لیتر در شهر و مصرف سوخت ۶.۴ لیتر در بزرگراه بدست آمده است.

صفر تا صد موتور و گیربکس برلیانس کراس C3

همانطور که در ابتدا گفتیم، برلیانس کراس تنها دریافت کننده این پیشرانه جدید نبوده و اعضای خانواده H300 هم می‌توانند از این پیشرانه با خروجی قدرت و گشتاور مشترک استفاده کنند.

در این صورت با انتخاب‌های بیشتری در انتقال قدرت اتومبیل همراه خواهند بود که علاوه بر جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک، مشتریان می‌توانند یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی سفارش دهند.

با این کار هزینه تمام شده اتومبیل کمتر شود، اما در عوض مصرف سوخت ۱۰۰ کیلومتر اتومبیل در مسیرهای شهری به ۹.۹ لیتر رسیده و برای رانندگی در مسیرهای برون شهری هم نیاز به صرف ۶.۶ لیتر سوخت خواهد بود که به صورت ترکیبی رقم ۷.۸ لیتری بدست آمده است.

صفر تا صد موتور و گیربکس برلیانس کراس C3

نمودار قیمت برلیانس C3

صفر تا صد موتور و گیربکس برلیانس کراس C3

کلام آخر؛

در پایان مطلب صفر تا صد موتور و گیربکس برلیانس کراس C3، هم بد نیست بدانید که این خودرو به غیر از “سانروف برقی”، تودوزی جدید داخل کابین و همچنین کروز کنترل، درست همانند مدل‌های هاچ بک H320 از فرمان تقویت شده برقی، سیستم تهویه مطبوع، سنسور دنده عقب، تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت، تنظیم الکتریکی آینه‌ها، سیستم الکترومغناطیسی باز کردن درب عقب، کامپیوتر سفری، مه شکن جلو، بازشدن خودکار درب‌ها هنگام تصادف، بلوتوث بهبود یافته، ۲ کیسه هوای ایمنی، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، رینگ‌های ۱۶ اینچی ( در خانواده H300 رینگ‌های ۱۵ اینچی وجود دارد) و همچنین از سیستم ترمز دیسکی بر روی چرخ‌های جلو و عقب با قابلیت خنک شوندگی سود می‌برد که توسط سیستم‌های ABS و EBD پشتیبانی خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.