طلای جهانی گران‌تر شد

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر امیدواری به تصویب بسته کمک مالی در آمریکا و در آستانه اعلام نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا اندکی افزایش پیدا کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۸۵۵ دلار و ۷۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۸۶۰ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با ۲۳ دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۳ درصد افزایش، در ۱۸۵۵ دلار و ۳۰ سنت بسته شد.

به گفته کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی جی مارکتس، بازارها در جست و جوی موارد مربوط به بسته کمک مالی آمریکا هستند و اخبار شب گذشته انتظارات تورمی را بالا برد و به نفع طلا تمام شد.

سران بلندپایه کنگره آمریکا بعدازظهر سه شنبه در تلاش برای پایان دادن به بن بست در خصوص بسته کمک مالی دیدار کردند و یکی از این قانونگذاران گفت: مذاکرات در مسیر درستی حرکت می کند.

سرمایه گذاران اکنون منتظر بیانیه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند که بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر می شود و انتظار می رود سیاستگذاران آمریکایی نرخهای بهره را همچنان نزدیک صفر نگه دارند و سیگنالی درباره روند نرخهای بهره در سالهای آینده مخابره کنند.

بر اساس گزارش رویترز، عاملی که رشد قیمت طلا را محدود کرد، احتمال اعلام موافقت رگولاتوری آمریکا با واکسن کووید ۱۹ مُدرنا در هفته جاری بود.

به گفته آوتار ساندو، مدیر ارشد کالاها در شرکت فیلیپ فیوچرز، اگرچه سفته بازی در طلا با تغییر جهت معامله گران به بازارهای سهام ضعیف شده است اما ترکیبی از عوامل شامل بسته کمک مالی و خرید دارایی از سوی بانک مرکزی آمریکا باعث می شود اعتماد خریداران به طلا قوی بماند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۶۳ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۰۴۱ دلار و ۴۷ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، ۲۳۳۳ دلار و ۹۸ سنت معامله شد.

اکنون دیگران میخوانند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.