علت روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 چیست و چگونه این مشکل را حل کنیم؟

در این مطلب از علت روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 و روش برطرف کردن این مشکل خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ علت روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 به سیستم عیب یابی خودرو باز می گردد. زمانی که این چراغ روشن می شود نشان از وجود ایرادی در خودروی شما می دهد. ایرادی که در بخش ایربگ خودرو ممکن است به وجود آمده باشد.

به وجود آمدن مشکل در ایربگ سمند ef7 ممکن است باعث خرابی سنسورهای آن شود و در هنگام تصادف به درستی عمل نکند. به همین دلیل روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 را جدی بگیرید.

چه زمانی نگران روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 باشیم؟

این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از روشن کردن خودرو، چراغ ایربگ به مدت پنج ثانیه روشن می شود و سپس به صورت اتوماتیک خاموش می شود. در این صورت جای نگرانی وجود ندارد اما اگر پس از گذشت ۵ ثانیه همچنان روشن ماند و تغییری نکرد، به احتمال زیاد ایرادی در سیستم خودرو به وجود آمده است که با علت یابی باید آن را حل کنید تا دچار دردسر نشوید. در ادامه به شرح دلیل روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 می پردازیم.

علت روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7

علت روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 چیست؟

عوامل مختلفی به عنوان علت روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 ذکر شده است که با بررسی آنها می توانید این مشکل را ریشه یابی کنید و برای تعمیر آن به تعمیرگاه مراجعه کنید. عوامل روشن شدن چراغ ایربگ به شرح زیر است:

  • خرابی پشت آمپر
  • شل شدن سوکت کیسه ایربگ
  • خرابی یونیت ایربگ بدلیل سخت افزاری
  • خرابی یونیت ایربگ بدلیل نرم افزاری
  • خرابی یونیت ابربگ در اثر باطری به باطری کردن
  • خرابی کمربند ها

چگونه مشکل روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 را حل کنیم؟

زمانی که به علت روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 پی بردید به سراغ حل این مشکل بروید. ابتدا خودروی خود را روشن کردید و با چراغ روشن ایربگ مواجه شدید، در ابتدا بهتر است کمربند ایمنی تان را چک کنید. اگر چراغ همچنان روشن ماند باید از طریق کامپیوتر خودرو این مشکل بررسی شود تا کد خرابی شناسایی شود. این نکته را در نظر داشته باشید که در حین بررسی ها نکات ایمنی را نیز رعایت کنید. زیرا ایربگ ممکن است ناگهان باز شود و به شما آسیب وارد کند.

اگر مشکل روشن بودن چراغ ایربگ سمند ef7 همچنان ادامه داشت مراحل زیر را انجام دهید:

۱. سوییچ را در جای خود قرار داده و کلید را به حالت روشن بچرخانید.

۲. توجه کنید که چراغ ایربگ روشن شود. به مدت پنج تا هفت ثانیه روشن می ماند و سپس خود را خاموش می کند. بعد از خاموش شدن ، فورا کلید را خاموش کرده و سه ثانیه صبر کنید.

۳.مراحل ۱ و ۲ را دو بار دیگر تکرار کنید.

۴. خودرو را روشن کنید. چراغ SRS باید به مدت هفت ثانیه روشن شود و سپس خاموش شود و خاموش بماند. چراغ کیسه هوا تنظیم شده است.

اگر با انجام این مراحل چراغ ایربگ خاموش نشد حتما برای تشخیص علت روشن شدن چراغ ایربگ سمند ef7 و تعمیر آن به تعمیرگاه مراجعه کنید.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.