علت عجیب خیانت بعضی افراد به همسر خود!

بسیاری از افرادی که ‌به‌مشاوره خانواده مراجعه می‌کنند از بی‌اعتمادی ‌به‌همسر خود رنج می‌برند و ‌به‌دنبال پیدا کردن دلایل و نشانه‌های خیانت ‌به‌همسر هستند تا بتوانند میزان وفاداری او را بسنجند.

به گزارش اینتیتر به نقل از پاتوق آنلاین، برخی رفتارهای نامناسب می‌توانند ‌به‌شما در مورد خیانت همسرتان هشدار بدهند. با این حال شما نیز گاهی در جایگاه همسر رفتارهایی ممکن است انجام دهید که باعث افزایش احتمال خیانت در همسرتان می‌شود. در این مطلب ‌به‌ دلایل خیانت در رابطه عاطفی می‌پردازیم.

دلایل خیانت در رابطه عاطفی

آگاهی بیشتر از دلایل و نشانه‌های خیانت ‌به‌همسر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اعتیاد از دلایل خیانت در رابطه عاطفی

اعتیاد چه به‌صورت اعتیاد ‌به‌مواد و مشروبات الکلی، چه به‌صورت اعتیاد رفتاری یکی از عوامل زمینه‌ساز مهم برای خیانت محسوب می‌شود. اعتیاد ‌به‌موادی مانند الکل باعث می‌شود که میزان بازداری رفتاری فرد کاهش پیدا کند. ‌به‌این معنی که فرد کارهایی می‌کند که در شرایط عادی انجام نمی‌دهد. این مسئله احتمال انجام رفتارهای پرخطر نظیر برقراری روابط جنسی متعدد و محافظت نشده را افزایش می‌دهد و منجر ‌به‌رفتارهای خیانت‌آمیز در او می‌شود.

اختلالات شخصیت و مشکلات درون روانی

احتمال خیانت در افراد مبتلا ‌به‌اختلال شخصیت خودشیفته و اختلال شخصیت ضد اجتماعی بیش از دیگران وجود دارد. افرادی که مبتلا ‌به‌این اختلالات هستند معمولا بسیار خودمحور بوده و هنگام ارتکاب خیانت همچنان خود را محق می‌دانند. علاوه بر مشکلات شخصیتی برخی از سبک‌های دلبستگی نظیر سبک دلبستگی اجتنابی منجر ‌به‌ مشکلاتی در برقراری ارتباط سالم با جنس مخالف برای فرد می‌شود.

مشکلات ذهنی و اختلالات روانی

خیانت در برخی از اختلالات روانی نظیر اختلال دو قطبی یکی از مشکلات رفتاری رایج و شایع محسوب می‌شود؛ چرا که این افراد دچار بیش فعالی جنسی هستند. ‌به‌طوری که ‌به‌خاطر داشتن حالات تکانش‌گری در بسیاری از موارد دست ‌به‌رفتارهای جنسی پرخطر می‌زنند و ممکن است همزمان با افراد متعددی ارتباط برقرار کنند. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب از کجا بفهمیم عاشق شده‌ایم؟ سر بزنید.

مشکلات دوران کودکی از دلایل خیانت در رابطه عاطفی

افرادی که در کودکی بحران‌های خاصی را تجر‌به‌کرده‌اند، نظیر کسانی که در بچگی مورد سوءاستفاده جنسی قرارگرفته‌اند، بیش از دیگران در بزرگسالی احتمال بروز رفتارهای خیانت‌آمیز را دارند. البته این در صورتی است که فرد تحت درمان قرار نگرفته باشد و مسائل و مشکلات او حل نشده باقی مانده باشد.

عوامل زمینه‌ساز بین فردی و ارتباطی

در بسیاری از موارد خیانت ‌به‌دلیل عدم ارتباط مؤثر و سالم بین زوجین اتفاق می‌افتد. عوامل مختلفی در این زمینه دخیل هستند. از جمله این عوامل می‌توان ‌به‌موارد زیر اشاره کرد.

عدم ارتباط کافی میان زوجینسردی و فاصله عاطفینداشتن ارتباط جنسی کافی یا عدم رضایت از رابطه جنسیعدم سازگاری با یکدیگرخشونت خانگیفشارهای مالیازدواج اجباری از دلایل خیانت ‌به‌همسرنبود درک و احترام تقابل در رابطه
با این حال توجه داشته باشید که این عوامل ‌به‌صورت کلی هستند و می‌توانند زمینه ساز خیانت باشند و دلیلی بر حتمی بودن این عمل در همسرتان نیست. بجای هرگونه قضاوت کردن بهتر است شرایط را با یک مشاور و روانشناس در میان بگذارید.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.