رسانه خبری این تیتر

۷ اشتباه که عمر باتری گوشی هوشمندتان را کاهش می‌دهد

یکی از مشکلات رایج برای بسیاری از کاربران تلفن همراه را می‌توان خراب شدن یا کاهش کارایی باتری دانست. درواقع بسیاری از افراد می‌گویند مدتی کوتاه پس از استفاده از تلفن خود اختلالات عملکرد باتری را تجربه می‌کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از انتخاب، یکی از مشکلات رایج برای بسیاری از کاربران تلفن همراه را می‌توان خراب شدن یا کاهش کارایی باتری دانست. درواقع بسیاری از افراد می‌گویند مدتی کوتاه پس از استفاده از تلفن خود اختلالات عملکرد باتری را تجربه می‌کنند.

کنترل سلامت باتری می‌تواند روشی مناسب برای افزایش عملکرد گوشی باشد. در ادامه ۷ راهکار را برای افزایش عمر باتری معرفی می‌کنیم:

شما برای اعلان‌ها از نور و لرزش استفاده می‌کنید

بسیاری از افراد عادت دارند در محیط کار یا هنگام درس خواندن و … گوشی خود را به حالت سایلنت یا بی صدا در می‌آورند. اما قرار دادن گوشی در حالت زنگ همراه با لرزش و نور می‌تواند نه تنها شارژ باتری را به شدت کاهش دهد، بلکه می‌تواند عمر گوشی را کاهش دهد. بر همین اساس است که بهتر است اعلان‌های گوشی خود را خاموش یا محدود کنید.

برنامه‌ها را باز می‌کنید و از آن‌ها استفاده نمی‌کنید

برنامه‌های بلااستفاده می‌توانند باتری‌های آیفون و گوشی‌های اندرویدی را از بین ببرند. اگر عادت دارید برنامه‌ها را باز کنید و هرگز از آن استفاده نکنید، ممکن است برنامه هنوز در پس زمینه اجرا شود. بستن برنامه‌هایی که دیگر نیازی به آن ندارید، یک راه حل آسان برای حفظ طول عمر گوشی‌های هوشمند است.

نور گوشی خود را کنترل نمی‌کنید

اکنون روز‌های صفحه نمایش تلفن‌های کوچک تمام شده است، اما جالب است بدانید که صفحه نمایش‌های بزرگتر امروزی می‌تواند بدترین دشمن باتری تلفن باشد؛ بنابراین بهتر است حاصل کنید که روشنایی گوشی شما متناسب است و به شکل بیش از حد روشن تنظیم نشده است. نور زیاد گوشی به سرعت باتری شما را تخلیه می‌کند.

تلفن خود را در فضای مرطوب نگه می‌دارید

گرمای شدید و رطوبت هوا و سایر شرایط آب و هوایی خطرناک می‌تواند عمر تلفن شما را کوتاه کند. گرمای اضافی می‌تواند باعث از بین رفتن داده‌ها یا فساد باتری شود. هوای سرد و مطروب نیز به همان اندازه بسیاری از مشکلات را ایجاد می‌کند. در دمای پایین، برخی از تلفن‌های هوشمند خاموش می‌شوند، مشکلات صفحه نمایش دارند یا باتری آن‌ها تمام می‌شود.

تلفن خود را در رختخواب یا زیر بالش نگه می‌دارید

قرار دادن تلفن زیر بالش هنگام خواب، راه دیگری برای کوتاه کردن عمر باتری است، به علت ایجاد گرما. اگر تلفن شما در حال شارژ شدن باشد، حتی می‌تواند خطر احتمالی آتش سوزی را به وجود آورد.

تلفن خود را ساعت‌ها به شارژر وصل می‌کنید

وصل ماندن تلفن در هنگام شارژ باتری کامل باعث آسیب رسیدن به باتری می‌شود، چرا که منجر به تولید گرمای بیش از حد و آسیب به باتری می‌شود. وصل کردن دستگاه شما در طول شب به شارژر یک ایده بد است. هنگامی که یک تلفن به ۱۰۰ درصد شارژ می‌رسد باید از شارژر جدا شود. شارژ‌های اضافی باتری را متوقف نمی‌کند.

شما نرم افزار خود را به روز نمی‌کنید

خاموش کردن به روزرسانی‌های دستگاه ضرر زیادی به همراه دارد. سازندگان آیفون و آندروید به روزرسانی‌های متعددی ارائه می‌کنند تا تجربه کاربری شما بهتر شود و به این ترتیب تلفن شما به درستی کار کند. این به روز رسانی‌ها دارای مزایای دیگری نیز هستند. در واقع، اگر دستگاه شما از باتری ضعیف یا سایر مشکلات برخوردار باشد، این به روزرسانی‌های نرم افزاری می‌تواند آن‌ها را اصلاح کند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که به روزرسانی‌ها را دریافت می‌کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.