رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

غزه در معرض حملات گسترده با موشک‌هایی با قدرت تخریب بالاست

ارتش رژیم صهیونیستی برای بیست و پنجمین روز به بمباران شدید نوار غزه ادامه می‌دهد، نوار غزه در معرض حملات گسترده زمینی، هوایی و دریایی قرار دارد که منجر به تخریب گسترده شده است، زیرا جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از موشک‌هایی با قدرت تخریب بسیار زیاد استفاده می‌کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، یک منبع پزشکی به الجزیره گفت که بر اثر بمباران رژیم صهیونیستی که دو خانه را در محله‌های الزیتون و الزوایده هدف قرار داد، بیش از ۲۰ تن از جمله تعدادی کودک شهید و تعدادی زخمی شدند.

منابع مطبوعاتی و محلی اعلام کردند که در بمباران خانه خانواده ابوشماله در نزدیکی مقر خدمات پزشکی در منطقه الزوایده در مرکز نوار غزه دست‌کم ۱۸ تن شهید شدند.

منابع افزودند: هواپیماهای اشغالگران به یک ساختمان چهار طبقه در محله الزیتون در جنوب شرقی غزه حمله کردند که در نتیجه آن هفت شهروند شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند.

خبرنگار روسیا الیوم گزارش داد که حملات گسترده رژیم صهیونیستی با استفاده از موشک‌هایی با قدرت تخریب بالا، محله‌های الزیتون، الشجاعیه و التفاح را هدف قرار داد.

هواپیماهای رژیم صهیونیستی بمباران شدیدی را در بیت حانون و شیخ زاید در مجاورت بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه انجام دادند و همچنین نزدیکی مرکز فرهنگی ارتدکس در تل الهوا در مرکز غزه را بمباران کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در آسمان غرب و شمال شهر غزه بمب آتش زا پرتاب کرد.

به گزارش رسانه‌های فلسطینی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات شدیدی را در مجاورت بیمارستان الشفاء در غرب غزه انجام دادند و حملات توپخانه‌ای در مجاورت بیمارستان اروپایی ادامه یافت.

خبرنگار روسیا الیوم همچنین گفت: هواپیماهای اسرائیلی حملات شدیدی به اردوگاه الشاطی در غرب شهر غزه انجام دادند و هدفی در کنار بانک فلسطین در منطقه دوربرگردان زاید در شمال نوار غزه و خانه خانواده البنا روبروی قبرستان الفلوجا در شمال غزه بمباران شدند.

خبرنگار خبرگزاری شهاب نیز اعلام کرد، سه زخمی در پی حمله توپخانه‌ای به منطقه میدان ابو شرخ در شمال غزه به بیمارستان اندونزی منتقل شدند. همچنین گروهی از آوارگان در منطقه توام در شمال غزه هدف حملات توپخانه قرار گرفتند.

انفجار موتورسیکلت در خان یونس در جنوب نوار غزه تعدادی شهید و تعدادی زخمی برجای گذاشت. مناطق بیت حانون، بیت لاهیا، العطاطره و شمال غرب شهر غزه شاهد بمباران خشونت آمیز هواپیماهای اشغالگر بود. مناطقی در بریج، شرق خان یونس و شرق رفح نیز شاهد حملات هوایی اشغالگران و گلوله باران توپخانه بود.

وزارت داخلی فلسطین در غزه اعلام کرد که هواپیماهای رژیم صهیونیستی یک آپارتمان مسکونی روبروی نانوایی نصیرت در مرکز نوار غزه را بمباران کردند که بر اثر آن تعدادی زخمی شدند.

خبرنگار روسیا الیوم در ادامه گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات خشونت آمیزی به اطراف بیمارستان القدس در غرب غزه انجام دادند.

رسانه‌ها می‌گویند: «۱۴ شهید پس از هدف قرار گرفتن منزل خانواده حمدان در منطقه الدعوه، خیابان ۱۸، در اردوگاه نصیرت، به بیمارستان الاقصی منتقل شدند. شهدا از خانواده‌های المقوسی و البکری هستند.

در حمله هوایی شب گذشته رژیم صهیونیستی به خانه‌ای در غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه، سه شهروند شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند.

وحشت در بیمارستان قدس پس از بمباران مناطق اطراف آن

هلال احمر فلسطین بامداد سه شنبه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی مواضعی را در شمال نوار غزه بسیار نزدیک به بیمارستان قدس بمباران کرد درحالیکه هزاران غیرنظامی در برابر بمباران در آنجا پناه گرفته‌اند.

هلال احمر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ساختمان بیمارستان می‌لرزد و غیرنظامیان آواره و کادر بیمارستان احساس ترس و وحشت می‌کنند.»

هلال احمر فلسطین پیشتر اعلام کرده بود که همین منطقه شامگاه یکشنبه مورد بمباران مشابهی قرار گرفته است.

اشغالگران خانه صالح العاروری در کرانه باختری را منفجر کردند

صبح روز سه شنبه، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی خانه صالح العاروری معاون دفتر سیاسی حماس را در شهر عاروره در نزدیکی رام الله در کرانه باختری اشغالی منفجر کردند.

درگیری‌ها در طول شب بین گروه‌های مقاومت و نیروهای اشغالگر در مناطق شرق جبالیا و شمال غرب بیت لاهیا متوقف نشد و ادامه داشت.

درگیری‌های شدید مقاومت و اشغالگران در شمال و شرق غزه

رسانه‌های عبری اعلام کردند، در طول شب شدیدترین درگیری بین افراد مقاومت فلسطین و ارتش اشغالگر در شمال و شرق غزه رخ داد.

القسام در بیانیه‌ای در تلگرام خود نوشت: مبارزان القسام با مسلسل با نیروهای دشمنِ در حال نفوذ به محور جنوب غزه، درگیر شده و چهار خودرو را با گلوله‌های سلاح زره کوب آل یاسین ۱۰۵ و تله‌های انفجاری هدف قرار دادند.

در این بیانیه آمده است: گردان‌های القسام دو تانک و بولدوزر رژیم صهیونیستی را در شمال غرب محور غزه با دو فروند گلوله سلاح آل یاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند.

گردان‌های القسام همچنین اعلام کرد که مبارزان آن در حال مقابله با نیروهای ارتش اشغالگرِ در حال نفوذ به جنوب نوار غزه و درگیری با آنها با مسلسل و موشک هستند.

به صدا درآمدن آژیر خطر در عسقلان و نقب غربی

از طرفی دیگر، آژیرهای خطر بامداد روز سه‌شنبه و در بحبوحه شلیک گلوله‌ها از نوار غزه در نقب غربی و شهر عسقلان در جنوب اراضی اشغالی به صدا درآمدند. این پس از حملات موشکی روز دوشنبه است که تعدادی از شهرهای اشغالی از جمله تل‌آویو و حومه آن و شهرهای غلاف غزه (اطراف نوار غزه) را هدف قرار دادند.

جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در بحبوحه تشدید اوضاع در جنگ غزه هشدارهای مستمری اعلام کرده است.

رسانه‌های عبری از انفجارهایی در ریشون لیتزیون خبر دادند. حمله جدید پس از آن صورت گرفت که اوایل عصر دوشنبه هشدارهایی در ریشون لیتزیون، نس زیونا و اللد مطرح شد.

«گردان‌های القدس» اعلام کرد که شهر عسقلان را در ساعت ۹:۰۰ با رگبار موشکی شدید بمباران کرد. منابع عبری گزارش دادند که قطعات یک موشک باعث تخریب در ریشون لیتزیون شد.

ارتش اشغالگر از ۲۳۸ اسیر در نزد حماس صحبت کرد

سی ان ان به نقل از یک سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد، این رژیم می‌داند که ۲۳۸ اسیر در دست حماس است و متعهد است که برای آزادی همه آنها دست به هر کاری بزند.

این سخنگو ادعا کرد: «حماس از گروگان‌ها به عنوان ابزار فشار و جنگ روانی استفاده می‌کند و ما در بازی‌های ذهنی آن نمی‌افتیم.»

او گفت: «می‌دانیم که نبرد طولانی و سخت خواهد بود، اما از همه توان خود استفاده می‌کنیم.»

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.