فاز دوم شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید، فاز دوم شبکه ملی اطلاعات خدمات را آسان تر، با تعرفه کمتر و سرعت بیشتر در اختیار مردم قرار می دهد.

 فاز دوم شبکه ملی اطلاعات با حضور «محمود واعظی» و با شعار خدمات متنوع و رونق کسب و کار رونمایی و آماده خدمت رسانی شد. 
به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، شبکه ملی اطلاعات افزون بر برخورداری از امنیت و مدیریت یکپارچه و استفاده حداکثری از فناوری داخلی به دلیل استفاده از محتواهای فاخری که در کشور تولید می شود، فرهنگ را ارتقا داده و سلامت استفاده کنندگان را تامین می کند.
واعظی در حاشیه بهره برداری از این فاز در جمع خبرنگاران گفت: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات که شهریور ماه افتتاح شد به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفت و شرکت های تولید محتوا نیز از آن بخوبی استقبال کردند.
وی افزود: پس از راه اندازی فاز نخست، میزان استفاده از ترافیک داخلی و تولید محتوا در این فاز به طور ماهیانه افزایش یافت و خدمات متنوعی به مردم ارایه شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به کاهش تعرفه اینترنت برای فاز دوم شبکه ملی اطلاعات گفت: این امر سبب شده است مردم بیش از گذشته به سمت استفاده از فیلم و ویدیو در این بستر بروند.
واعظی تاکید کرد، سرعت دسترسی به اینترنت در فاز دوم برداشته شده و هرکس می تواند با هر سرعتی از خدمات این شبکه بهره مند شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش مرکزهای تبادل داده در فاز دوم خبر داد و گفت: چهار مرکز موجود در فاز نخست اکنون به هفت مرکز رسیده است.
وی ادامه داد: اکنون مردم در سراسر کشور می توانند بدون نیاز به مراجعه به تهران خدمات محتوایی مورد نیاز خود را در محل با کیفیت خوب در یافت کنند.
عضو هیات دولت یازدهم تاکید کرد، فاز دوم شبکه ملی اطلاعات افزایش رضایت مردمی را دنبال می کند.

 پس از آغاز به کار فاز نخست شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت، فاز دوم آن نیز امروز (دوشنبه) وارد مدار اجرایی شد تا رونق کسب و کارهای مبتنی بر ارتباطات و فناوری اطلاعات(آی سی تی) را هدف قرار دهد. 
فاز دوم این شبکه با کاهش تعرفه اینترنت داخلی توسعه بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات را رقم خواهد زد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.