رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

فرار مالیاتی ۱۷ هزار میلیاردی در اصفهان

فرمانده انتظامی استان از کشف فرار مالیاتی به ارزش ۱۷ هزار میلیارد ریال توسط کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از موج، سردارحمید علینقیان پور بیان داشت: کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان با اشرافیت و هوشمندی بالای خود از فرار مالیاتی سنگین یکی از شرکت های بازرگانی و صنعتی مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد این شرکت از جمله شرکت های صوری و کاغذی بوده و از زمان تاسیس در سال ۹۰ اقدام به اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد و عدم انجام تکالیف قانونی مقرر در قانون مالیات های مستقیم و ارزش افزوده کرده و در این مدت مرتکب فرار مالیاتی به ارزش ۱۷ هزار میلیارد ریال شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: ماموران پس از دریافت مشخصات مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره و همچنین شخصی به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت برای شناسایی و این ۲ نفر که با هم زن و شوهر بودند را در شهرستان گلپایگان دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی منتقل کردند که در تحقیقات اولیه مشخص شد این افراد به شغل چوپانی مشغول بوده و افرادی کم بینا و دارای وضعیت نامناسب مالی هستند.

سردار علینقیان پور عنوان داشت: افراد دستگیر شده در تحقیقات صورت گرفته عنوان کردند در سال ۹۰ یکی از همشهریانشان به بهانه بهبود وضعیت مالی و کسب در آمد، مدارک شناسایی آنها را اخذ و ضمن ثبت شرکت اقدام به اخذ کد اقتصادی کرده و سپس با بردن وی به دفاتر اسناد رسمی و تنظیم تعداد زیادی وکالتنامه در آن دفترخانه نموده و مبالغی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان نیز بابت هر وکالت نامه به وی پرداخت شده است.

این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: پس از اخذ اظهارات افراد دستگیر شده تحقیقات پلیس وارد فاز جدیدی شد و با انجام یک سری اقدامات تخصصی و هوشمندانه ۱۸ نفر از ذینفعان و وکالت گیرندگان شناسایی و به پلیس امنیت اقتصادی استان احضار شدند که پس از اقرار به فرار مالیاتی خود جهت تعیین تکلیف به اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان معرفی شدند.

سردار علینقیان پور گفت: در ادامه با تلاش شبانه روزی ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصاد پلیس اصفهان ۲۰ نفر دیگر از ذینفعان واقعی شرکت در شهر ها و استان های دیگر شناسایی و ضمن مسدود شدن حساب های بانکی آنها به مرجع قضائی معرفی و اقدامات در راستای وصول مطالبات بدهکاران مالیاتی از طریق اداره کل مالیاتی استان در حال انجام است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.