فنلاند به دنبال اقداماتی علیه ویزای گردشگران روسی است

وزیر خارجه فنلاند اعلام کرد که دولتش به دنبال بررسی سیاست‌های موجود درخصوص اعطای ویزای توریستی به اتباع روسی است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، همزمان با اینکه پروازهای روسیه به اتحادیه اروپا به حالت تعلیق درآمده است، فنلاند به همراه ترکیه، برای بسیاری از روس‌هایی که به دنبال سفر به اروپا هستند، به یک کشور ترانزیت بدل شده است. پکا هاویستو، وزیر امور خارجه فنلاند تاکید کرد که بسیاری این رویه را به عنوان “دور زدن تحریم‌های روسیه” تلقی می‌کنند.

به دلیل حمله روسیه به اوکراین که روسیه خود آن را «عملیات ویژه نظامی» می‌نامد اما رسانه‌های فنلاندی همچون سایر کشورهای غربی آن را «تجاوز» می‌خوانند، بسیاری از سیاستمداران فنلاندی از اعمال قوانین سخت جهت اعطای ویزا به روسی‌ها حمایت کرده‌اند.

براساس آخرین نظرسنجی که توسط Taloustutkimus انجام شد، ۵۸ درصد از فنلاندی‌ها با توقف صدور ویزا به گردشگران روسی حمایت‌ کرده‌اند و تقریبا یک چهارم مخالف این تصمیم بوده‌اند و ۱۸ درصد از آن‌ها هم نظری در این خصوص نداشتند.

به گفته هاویستو، این اقدام به همراه سایر کشورهای منطقه شنگن در دست بررسی است و در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا که قرار است پایان ماه جاری میلادی برگزار شود، پیرامون این موضوع گفت‌وگو خواهد شد.

وزیر خارجه فنلاند افزود: «فنلاند نمی‌تواند به طور مستقل این تصمیم را بگیرد. ما باید قوانین مشابهی را در کشورهای منطقه شنگن نیز درنظر بگیریم.»

این درحالیست که کرملین اعلام کرد اگر فنلاند با توجیه “عملیات نظامی در اوکراین” مانعی بر سر راه گردشگران روسی شود، “مقابله به مثل می‌کند.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.