فوتبال ما مربی ارزان و آرام را دوست ندارد

مهدی مهدوی‌کیا کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد که عملکرد دراگان اسکوچیچ در تیم ملی قابل دفاع است و فدراسیون باید همکاری‌اش را با این مربی کروات ادامه دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی، چهار بازی با هدایت دراگان اسکوچیچ انجام داد و در نهایت توانست با کسب ۱۲ امتیاز کارش را در این چهار بازی رسانده و در یک شرایط سخت به مرحله بعدی برود؛ با این‌حال فدراسیون فوتبال هنوز تصمیم قطعی خودش را برای ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ نگرفته و گمانه‌زنی‌های مختلفی در این خصوص مطرح شد.

در مورد شرایط تیم ملی، وضعیت مبهم اسکوچیچ و همچنین قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام دقایقی با مهدی مهدوی‌کیا صحبت کردیم که او به سوالاتی  پاسخ داد:

سوال: حتما در جریان هستید که بعد از صعود تیم ملی به مرحله بعدی مسابقات مقدماتی جام جهانی، وضعیت مبهمی درباره ادامه همکاری با اسکوچیچ وجود دارد؛ نظر شما در این زمینه چیست؟

مهدوی‌کیا: فکر می‌کنم اسکوچیچ در بحرانی‌ترین زمان ممکن هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و جدا از این چهار بازی، در مسابقات دوستانه هم مقابل تیم‌هایی مثل بوسنی و ازبکستان به میدان رفت؛ به اعتقاد من حریفانی در مجموع با آن‌ها روبرو شدیم، دست و پا بسته نبودند ولی تیم ملی با آرامش کارش را جلو برد، این در حالی‌ست که ما تدارک آن‌چنانی نداشتیم و بازی دوستانه هم انجام ندادیم. با این‌حال اسکوچیچ و بازیکنان تیم ملی کارشان را به خوبی انجام دادند و ما از بازی‌های منامه با سلامت عبور کردیم. من نمی‌دانم علت چنین بحث‌هایی که ایجاد شده چیست، چون ما هم خوب بازی کردیم و هم صعود کردیم. شاید فدراسیون دلایل خاص خودش را دارد، ولی وقتی یک مربی در تیمی نتیجه می‌گیرد معمولا باید همکاری با آن شخص ادامه داشته باشد مگر این‌که برخی مسائل دیگر ایجاد شود یا یک توافق دو طرفه باعث جدایی شود.

سوال: شما فکر می‌کنید ما از لحاظ فنی هم نمایش خوبی داشتیم؟

مهدوی‌کیا: اسکوچیچ از فوتبال ما شناخت داشت و دیدیم که تیم ملی اسیر حاشیه و تنش نبود؛ هر فردی ممکن است دلایل خودش را مطرح کند اما من دلیلی برای تغییر کادرفنی نمی‌بینم. در مورد سوال شما هم باید بگویم که تیم ملی در یک وضعیت بحرانی قرار داشت و بابت نتایجی که در زمان مربیگری ویلموتس گرفتیم، واقعا تحت فشار بودیم. ما در بحرین منطقی فوتبال بازی کردیم و از نفرات مختلف هم استفاده شد. تیم ما در هر پست دو بازیکن باکیفیت و بین‌المللی دارد و از نظر خودم دلیلی نمی‌بینم که کادرفنی تغییر کند.

سوال: به نظر شما این تیم به جام جهانی صعود خواهد کرد؟

مهدوی‌کیا: ما تیم بسیار خوبی داریم و همه نفرات باتجربه هستند؛ باید منتظر قرعه‌کشی باشیم اما ایران همیشه جزو تیم‌های برتر آسیاست و همه تیم‌ها حساب ویژه‌ای روی تیم ملی ایران باز می‌کنند.

سوال: برخی معتقدند مبلغ کم قرارداد اسکوچیچ و نحوه حضور او در تیم ملی باعث شده تا فدراسیون در مورد ادامه همکاری با این مربی دست بالا را بگیرد و به نوعی از این شرایط سواستفاده کند؛ نظر شما چیست؟

مهدوی‌کیا: ما انگار عادت کرده‌ایم به برخی مربیان پول میلیون دلاری بدهیم و در نهایت بهره لازم را نبریم و آن‌ها در فیفا دنبال پول‌شان باشند؛ ظاهرا در ایران مربیانی که پول کم بگیرند یا ارزان باشند و یا این‌که مربیانی آرام باشند، چندان طرفدار ندارند. فوتبال ایران مربی ارزان که بتواند کارش را به درستی انجام بدهد، دوست ندارد. فکر می‌کنم این انصاف نباشد که بخواهیم شخص دیگری را جایگزین اسکوچیچ کنیم، به هر حال باید در نظر بگیریم که ایران در شرایطی به مرحله بعد صعود کرد و نمی‌توان نقش سرمربی را نادیده گرفت.

سوال: در مورد قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام چه صحبتی دارید؟

مهدوی‌کیا: این قهرمانی را به مجموعه پرسپولیس و هواداران تبریک می‌گویم؛ خوشبختانه این تیم در پنج سال گذشته همه جام‌ها را گرفته است.

سوال: به نظر شما در لیگ برتر رقابت پرسپولیس با سپاهان در نهایت با قهرمانی کدام تیم به پایان خواهد رسید؟

مهدوی‌کیا: شرایط سپاهان و پرسپولیس خوب است و قطعا بازی‌ها حساس‌تر خواهد بود؛ امیدوارم در نهایت پرسپولیس پنجمین جام پیاپی را در لیگ برتر به دست آورد.

سوال: مسابقات جام ملت‌های اروپا را پیگیری می‌کنید؟

مهدوی‌کیا: بله، بازی‌ها را می‌بینم.

سوال: به نظر شما کدام تیم قهرمان می‌شود؟

مهدوی‌کیا: پیش‌بینی خیلی سخت است؛ ایتالیا آماده است، آلمان بازی خوبی را به نمایش گذاشت و فرانسه هم تیم بسیار خوبی است.

سوال: شما دوست دارید کدام تیم قهرمان شود؟

مهدوی‌کیا: من طرفدار آلمان هستم و امیدوارم این تیم ناکامی در سال ۲۰۱۶ را جبران کرده و قهرمان شود.

اکنون دیگران میخوانند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.