رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

فوق ثروتمندان جهان کجا زندگی می کنند؟ + اینفوگرافیک

در اینفوگرافیک زیر مشاهده می کنید که فوق ثروتمندان جهان کجا زندگی می کنند؟

به گزارش اینتیتر به نقل از استاتیستا، طبق گزارش Altrata World Ultra Wealth در سال ۲۰۲۳، در مجموع ۳۹۵۰۷۰ فرد فوق‌العاده ثروتمند در سراسر جهان در سال گذشته وجود داشت. این کاهش ۵.۴ درصدی نسبت به یک سال قبل و اولین رکود از سال ۲۰۱۸ بود. به دنبال رکوردهای بی سابقه در سال های اخیر، مجموع ارزش خالص به طور مشابه با ۵.۵ درصد کاهش به ۴۵.۴ تریلیون دلار رسید.

در حالی که آمریکای شمالی با ۱۴۲۹۹۰ نفر همچنان با بیشترین تعداد افراد فوق ثروتمند است، آسیا با ۱۰۸۳۷۰ نفر در رتبه دوم و اروپا با ۱۰۰۸۵۰ نفر در رتبه سوم قرار دارند.

همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد، جمعیت فوق‌العاده ثروتمند آسیا در سال ۲۰۲۲ به میزان ۱۰.۹ درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش نسبت سال به سال را در بین هر منطقه در سراسر جهان نشان می‌دهد. دلایل ذکر شده توسط تحلیلگران شامل تأثیرات سیاست‌های سختگیرانه چین برای کووید و همچنین پیامدهای جنگ در اوکراین است که بر صادرات و مصرف تأثیر گذاشت، زنجیره تأمین منطقه‌ای را مختل کرد و سهام را به‌ویژه در بازارهای سنگین فناوری مانند جنوب تحت تأثیر قرار داد. کره و تایوان و اروپا همچنین کاهش نسبتاً قابل توجهی در تعداد افراد فوق ثروتمند خود در این بازه زمانی ثبت کردند (-۷.۱ درصد به ۱۰۰۸۵۰ نفر).

ده کشور با بالاترین تعداد افراد فوق ثروتمند که هر کدام بیش از ۳۰ میلیون دلار دارایی خالص دارند، عبارتند از: ایالات متحده (۱۲۹۶۶۵)، چین (۴۷،۱۹۰)، آلمان (۱۹،۵۹۰)، ژاپن (۱۴،۹۴۰)، بریتانیا. (۱۴۰۰۵)، کانادا (۱۳۳۲۰)، هنگ کنگ (۱۲۶۱۵)، فرانسه (۱۱۹۸۰)، ایتالیا (۸۹۳۰) و هند (۸۸۸۰). از این میان، هند تنها کشوری بود که افزایش جمعیت فوق‌العاده ثروتمند خود را نسبت به سال قبل (+ ۳.۲ درصد) ثبت کرد، در حالی که سایر کشورها شاهد کاهش بودند. هنگ کنگ و ژاپن به ترتیب با ۲۳- و ۲۱.۹- درصد بیشترین تغییر درصد منفی را در جمعیت فوق ثروتمند خود مشاهده کردند.

مترجم: آوا سپهر

اینفوگرافیک

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.