فیلم های سینمایی در آخرین هفته شهریور ۱۴۰۱ چقدر فروختند؟

تعداد مخاطبان سینما در حالی به بیش از هشت میلیون نفر رسیده که در یک ماه گذشته و پس از فروش بلیت با قیمت شناور روند فروش کمی صعودی شده بود اما حوادث یک هفته اخیر تعداد تماشاگران سینماها را نیز کاهش داده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، در حال حاضر حدود ۱۵ فیلم در سینماهای کشور در حال اکران هستند که در چند هفته اخیر بسیاری از آن‌ها در مقایسه با ماه‌های گذشته فروش بهتری را تجربه می‌کردند و این امید وجود داشت که با ادامه اجرای طرح بلیت شناور در آغاز پاییز و همچنین با اکران فیلم‌های جدید از جمله اکران عمومی فیلم «جنگ جهانی سوم» که نماینده ایران در اسکار است، گیشه سینماها پس از دوران رکود کرونا تکانی بخورد. اما حوادث و ناآرامی‌هایی که هفته گذشته در سطح جامعه پیش آمد، بر کم شدن فروش سینماها و کاهش مخاطبان سینما بی‌تاثیر نبوده که این موضوع توسط سخنگوی انجمن سینماداران نیز در گفت‌وگویی تایید شده است. البته شاید وضعیت سالن‌های سینما اندکی بهتر باشد؛ چرا که در سالن‌های تئاتر بسیاری از اجراهای نمایشی مجبور به تعطیلی شدند.

با این حال با نگاهی به میزان فروش فیلم‌های درحال اکران – بر اساس اطلاعات سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) – مشخص است که سه فیلم پرفروش امسال همچنان «انفرادی»، «سگ بند» و «علف‌زار» هستند که البته به نظر می رسد ممکن است در هفته‌های آینده «علف‌زار» جای خود را به فیلم‌های دیگری بدهد.

بر اساس این آمار فیلم «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی که از اردیبهشت‌ماه روی پرده رفته با حدود ۶۷ میلیارد تومان فروش و بیش از ۲ میلیون نفر مخاطب در صدر گیشه سینما در سال ۱۴۰۱ قرار دارد.

«سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی با بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تماشاگر حدود۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

فیلم «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی هم فعلاً ۵۸۶ هزار نفر تماشاگر داشته و تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد تومان بلیت فروخته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.