رسانه خبری این تیتر

قدرت خرید کارگران کاهش یافت

نماینده کارگران در شورای عالی کار از افت ۴۸ درصدی قدرت خرید جامعه کارگری طی چهار ماهه سال جاری در کشور خبرداد.

به گزارش اینتیتر به نقل از صدا و سیما، علی خدایی افزود: ضرورت ایجاب می کند با توجه به اهمیت موضوع این شکاف به سرعت جبران تا کارگران در زندگی با تنگنای معیشتی مواجه نباشند.
وی ادامه داد: در جلسه گذشته شورای عالی کار بحث افزایش حقوق و دستمزد کارگران مطرح شد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: محاسبات صورت گرفته در کارگروه مزد کانون عالی شورای اسلامی کار معلوم شد بخش قابل توجهی از جامعه کارگری با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد مملکت قدرت خرید خود را از دست داده اند.

وی افزود: این محاسبات به گروه کارفرمایی و دولت ارائه و خوشبختانه مورد پذیرش شرکای اجتماعی (کارفرمایی و دولت) نیز واقع شد.

خدایی تصریح کرد: قرار شد کارگروه دستمزد با هدف بررسی راهکارهای افزایش قدرت خرید جامعه کارگری بصورت سه جانبه تشکیل شود.

وی به رادیو اقتصاد گفت: هرچند طبیعی به نظر می رسد از افزایش مستقیم دستمزد بیشتر استقبال شود اما راه های مختلف دیگری وجود دارد که با حضور گروه های کارفرمایی و دولت به بحث و بررسی خواهیم نشست تا بهترین راهکار در نهایت انتخاب و مورد توجه قرارگیرد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار در پاسخ به پرسشی مبنی بر اعلام رقم و درصدی مورد پیش بینی برای افزایش حقوق کارگران به رادیو اقتصاد افزود: صلاح نیست رقم و درصد مورد نظر برای افزایش حقوق کارگران قبل از طرح در کارگروه دستمزد رسانه ای شود اما نکته بسیار واجد اهمیت در این میان اینکه قدرت خرید از دسته رفته جامعه کارگری باید به سرعت جبران شود.

وی در ادامه یادآورشد: برای جبران شکاف موجود شاید افزایش مستقیم دستمزد به تنهایی راهگشا نباشد از اینرو ضرورت دارد روش های ترکیبی در این حوزه مدنظر قرارگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.