قد شاگردان کولاکوویچ به آمریکا نرسید +تصاویر

تیم ملی ایران در هفتمین بازی خود در مسابقات لیگ جهانی مقابل آمریکا شکست خورد.

به  تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار از هفته سوم لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷، برابر آمریکا در سه ست متوالی شکست خورد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، تیم ملی ایران در نخستین بازی هفته سوم و پایانی مرحله بین قاره‌ای لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷ با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، مسعود غلامی، محمد موسوی، مصطفی حیدری و مهدی مرندی (لیبرو) مقابل آمریکا وارد زمین شد. ست نخست بازی فرصتی برای نمایش کار گروهی برای آمریکایی‌ها و قدرت نمایی بازیکنی به نام «بنجامین پچ» بود. سایت فدراسیون جهانی والیبال در مورد این ست نوشت که آمریکا نشان داد دفاع در والیبال همه چیز است. ست نخست یا وجود تعویض‌هایی که ایگور کولاکوویچ انجام داد با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود آمریکا تمام شد.

بازیکنان ایران در ست دوم، بازی به مراتب بهتری را به اجرا گذاشتند و پا به پای حریف امتیاز گرفتند. تنوع در خط حمله ایران در این ست بیشتر از ست نخست بود اما حملات بازیکنان حریف و توپ گیری داخل میدان آنها همچنان موثرتر از بازیکنان ایران بود. ضمن اینکه بازیکنی مثل بنجامین پچ با اسپک‌هایی که به قدرت تمام کنندگی بالا، برگ برنده قرمزپوشان آمریکایی بود. او در پایان ست دوم ۱۶ امتیاز برای تیمش کسب کرده بود. پوئن‌های حساس ست دوم نیز به آمریکا رسید و این تیم ۲۵ بر ۲۲ برنده شد. بازیکنان ایران در پایان ست دوم ۲۱ امتیاز از اسپک،‌ 2 امتیاز از دفاع روی تور، یک امتیاز مستقیم سرویس و ۱۵ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند. بازیکنان آمریکا نیز ۲۹ امتیاز از اسپک،‌ 6 امتیاز از دفاع روی تور، ۲ امتیاز مستقیم سرویس و ۱۲ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

تیم ایران ست سوم را نیز مانند دو ست گذشته نتوانست راهی برای مهار اسپک‌های بنجامین پیدا کند و او نشان داد به خوبی جای خالی کتیو اندرسون را پر کره و چیزی از او کم ندارد. حضور مجتبی میرزاجان‌پور به جای فرهاد قائمی در این ست و بازی کم اشتباه به همراه حملات موثرتر از سوی بازیکنان ایران، برتری در ست سوم را به سود‌ آنها رقم زد. مکث همیشگی ایران روی امتیاز ۲۴، فرصت را آمریکا داد تا از امتیاز ۲۱ به ۲۴ برسد و بازی را مساوی کند. دو تیم تا امتیاز ۲۸ مساوی پیش رفتند ولی در نهایت ۲۸ بر ۳۰ شکست خوردند.در پایان ست سوم ۳۴ امتیاز از اسپک،‌ 5 امتیاز از دفاع روی تور، ۳ امتیاز مستقیم سرویس و ۲۵ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند. بازیکنان آمریکا نیز ۵۰ امتیاز از اسپک،‌ 12 امتیاز از دفاع روی تور، ۳ امتیاز مستقیم سرویس و ۱۵ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود از هفته سوم لیگ جهانی والیبال از ساعت ۲۲:۵۰ روز شنبه به مصاف لهستان می‌رود. لهستان در هفته نخست از ایران شکست خورده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.