لوکس‌ترین و سریع‌ترین لیموزین مرسدس بنز معرفی شد

برابوس ۶۰۰ شاهکار یک پروژه هیجان انگیز بر مبنای مرسدس مایباخ S580 4Matic است.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو،‌ برابوس که روزهای شلوغی را سپری می‌کند، از یک پروژه جدید دیگر بر مبنای مرسدس مایباخ S کلاس رونمایی کرد. این پروژه باشکوه «۶۰۰ شاهکار» نام دارد و بر مبنای نسخه S580 4Matic توسعه پیدا کرده است. با این پروژه جذاب و هیجان‌انگیز، برابوس اولین شرکت تیونینگ دنیاست که به ارتقای مرسدس مایباخ S کلاس می‌پردازد.

به منظور حفظ وقار و متانت این سدان پرچمدار، برابوس از اعمال تغییرات ظاهری گسترده اجنتناب نموده و به آرایش خفیف در ۶۰۰ شاهکار بسنده کرده است. به رسم دیرینه این تیونر پرآوازه، در پروژه جدید نیز شاهد استفاده گسترده از فیبرکربن در جای جای بدنه هستیم. قطعات کرومی هم حالا مات شده‌اند و خبری از آن زرق و برق نسخه استاندارد در برابوس ۶۰۰ شاهکار نیست.

برابوس تاکید می‌کند تغییرات ظاهری ۶۰۰ شاهکار فقط جنبه تزئینی ندارند، بلکه باعث ارتقای ایرودینامیک و بهبود عملکرد خودرو می‌شوند. برای مثال مهندسان اسپویلر جلو را ساعت‌ها در تونل باد تست کرده‌اند تا پایداری خودرو در سرعت‌های بالا افزایش پیدا کند. همچنین این اسپویلر نقشی کلیدی در انتقال جریان هوا به سمت رادیاتورها و ترمز چرخ‌های جلو دارد.

برابوس ۶۰۰ شاهکار در نمای عقب یک دیفیوزر حجیم دارد. این دیفیوزر فیبرکربنی است و دو خروجی اگزوز بزرگ از دو طرف آن بیرون زده‌اند. سدان اشرافی و اسپرت ژرمن‌ها حالا روی رینگ‌های اختصاصی برابوس حرکت می‌کند. این رینگ‌های ۲۲ اینچی یک تکه هستند و جلوه خاصی به ۶۰۰ شاهکار بخشیده‌اند.

تایرهای برابوس ۶۰۰ شاهکار ساخت شرکت معروف پیرلی و از سری P Zero هستند. ابعاد این تایرها در جلو و عقب به ترتیب برابر با ۲۶۵/۳۵ ZR22 و ۳۰۵/۳۰ ZR22 است. به موازات تغییر رینگ و تایر، مهندسان تیونر آلمانی ارتفاع خودرو را نیز به اندازه ۲۰ میلیمتر کاهش داده‌اند.

استخراج ۶۰۰ اسب بخار قدرت از موتور V8

به لطف بازنگری‌های مهندسان برابوس، موتور ۴ لیتری V8 و توئین توربوی مرسدس اینک توانایی تولید ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. با اتکا به این موتور قدرتمند، برابوس ۶۰۰ شاهکار قادر است در عرض ۴.۵ ثانیه سرعت خود را به صد کیلومتر در ساعت برساند. حداکثر سرعت این لیموزین اشرافی به علت وجود محدودکننده الکترونیکی از ۱۵۵ مایل یا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت فراتر نمی‌رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.