مایکروسافت از ۲۰ دی ماه دیگر از ویندوز ۸.۱ پشتیبانی نمی‌کند

مایکروسافت از ماه آینده، پیغام‌هایی را برای کاربران ویندوز ۸.۱ ارسال خواهد کرد تا به آن‌ها اطلاع‌رسانی کند، پشتیبانی از این سیستم عامل در تاریخ ۲۰ دی ماه ۱۴۰۱ پایان خواهد یافت.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، غول نرم‌افزاری ابتدا پنج سال پیش و در سال ۲۰۱۶ پشتیبانی از ویندوز ۸ را پایان داده بود، اما به پشتیبانی از ویندوز ۸.۱ تا ژانویه ۲۰۲۳ ادامه می‌دهد. با این وجود، مایکروسافت برای ویندوز‌ ۸.۱ به‌روزرسانی امنیتی توسعه‌یافته (ESU) منتشر نخواهد کرد، بنابراین کسب‌و‌کارها مجبور خواهند بود تا بدون به‌روزرسانی‌های امنیتی، از این سیستم عامل استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

در گذشته نیز مایکروسافت برای اطلاع به کاربران در مورد پایان پشتیبانی از ویندوز ۷ اعلان‌های مشابهی را برای آن‌ها ارسال کرده بود.

با این وجود، کاربران ویندوز ۸.۱ باید سیستم عامل یا سیستم خود را ارتقا دهند. مایکروسافت اطلاع‌رسانی کرده که اکثر دستگاه‌هایی که از ویندوز‌ ۸.۱ پشتیبانی می‌کنند، به دلیل مشخصات مورد نیاز، از ویندوز‌ ۱۱ پشتیبانی نمی‌کنند.

ویندوز ۸ رویکرد جدیدی را پیش گرفته بود و مایکروسافت در آن نسخه سنتی دسکتاپ و دکمه Start را تا حد زیادی کنار گذاشته بود که این تغییر چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفت. در این شرایط، ویندوز ۸‌.۱ به عنوان به‌روزرسانی جدیدی برای ویندوز‌ ۸‌ معرفی شد که در آن دکمه Start یک بار دیگر به همان شیوه سابق بازگشته بود.

علی‌رغم پیشرفت‌های ارائه شده در ویندوز‌ ۸‌.۱، بسیاری از کاربران و حتی خود ردموندی‌ها تمایل دارند تا دوران ویندوز ۸‌ را فراموش کنند. با این وجود، سال ۲۰۱۵ ویندوز ۱۰ منتشر شد که در آن بسیاری از مشکلات نسخه قبلی کاملا کنار گذاشته شده بودند و در ویندوز ۱۱ بسیاری از مشکلات سیستم عامل مایکروسافت در چند دهه گذشته، کنار گذاشته شدند.

در این شرایط به نظر می‌رسد که بسیاری از این کاربران به ویندوز ۱۰ نقل مکان خواهند کرد که تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ پشتیبانی می‌شود، یعنی ۲۲ مهر سال ۱۴۰۲

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.