رسانه خبری این تیتر

مایکروسافت در حال آزمایش نمایش تب‌ها در File Explorer ویندوز ۱۱ است

طبق اطلاعات آخرین نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۱، مایکروسافت در حال آزمایش یک رابط کاربری جدید برای File Explorer است که برگه‌ها را به بالای آن اضافه می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، «رافائل ریورا» یکی از اینسایدرهای ویندوز اولین بار در توییتر وجود رابط کاربری جدید را مشاهده کرد و تصاویری از آن را به اشتراک گذاشت. زمانی که این ویژگی در دسترس تمام کاربران قرار بگیرد، تب‌ها در بالای برنامه File Explorer نمایش داده خواهند شد که با این وجود کاربران می‌توانند چندین پوشه را در یک پنجره باز کنند و از منوی بالای صفحه بین آن‌ها جابجا شوند.

این ویژگی از سال‌ها قبل بارها توسط مصرف‌کنندگان و توسعه‌دهندگان ویندزو درخواست شده است. همچنین در سال ۲۰۱۹ مایکروسافت قصد داشت این ویژگی را با نام رسمی «Sets» به ویندوز ۱۰ اضافه کند، اما در نهایت از چنین تصمیمی صرف‌نظر کرد.

اما حالا به نظر می‌رسد برگه‌ها یک بار دیگر قرار است به File Explorer بازگردند و عملکرد آن دقیقا مطابق انتظار است. البته این ویژگی هنوز به طور رسمی توسط مایکروسافت معرفی نشده و بخشی از ویژگی‌های مخفی شده کانال توسعه‌دهندگان ویندوز ۱۱ است، بنابراین هرچند بعید به نظر می‌رسد اما همچنان این احتمال وجود دارد که مایکروسافت انتشار آن را متوقف کند.

انتظار می‌رود که به‌روزرسانی بزرگ بعدی مایکروسافت با ویژگی‌های مهم برای ویندوز ۱۱ در نیمه دوم سال جاری تحت عنوان «نسخه ۲۲H2» عرضه شود.

طبق ویژگی‌هایی که اخیرا برای سیستم عامل جدید مایکروسافت در حال آزمایش بوده‌اند، به نظر می‌رسد ردموندی‌ها در حال بهبود عملکرد کلی ویندوز ۱۱ هستند. از جمله ویژگی‌هایی که به تازگی کشف شده، می‌توان به اضافه شدن قابلیت حذف یا افزودن دستگاه‌های بلوتوثی و مدیریت آن‌ها از طریق منوی تنظیمات سریع (Quick Settings)، تسکبار بهینه شده برای تبلت‌ها و قابلیت‌هایی مانند پوشه منو استارت و حرکات لمسی جدید اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.