رسانه خبری این تیتر

ما می‌دانستیم آمریکا جنایتکار است

رییس جمهور گفت: ما باید به سلیقه‌ها، اندیشه‌ها و راه‌های مردم احترام بگذاریم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، رییس جمهور، حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت،‌ گفت: گرچه حوادث اخیر برای ما تلخ بود، اما درس های عبرتی دارد و لازم است از این مقطع تاریخی برای ‌آن درس‌ها خود را اماده کنیم.

وی ادامه داد: درست است که شرایط سخت و ناگوار است اما در شرایط سخت امکان بوجود امدن فرصت های بزرگ وجود دارد و ما باید تلاش کنیم در این حوادث از این مشکلاتی که با ان مواجه شدیم فرصتی را برای منافع کشور ایجاد کنیم.

رییس ‌جمهور با اشاره به شهادت سردار سپهبد سلیمانی گفت: سردار عزیز ما از دست ما رفت و ما از این به بعد باید به فکر میراث سردار سلیمانی باشیم. سردار مرزبان ایران بود اما هیچ وقت نمی خواست بین ایرانیان مرزی را بوجود اورد.

وی افزود: ما همه صاحبان یک سرزمین و یک نظام هستیم و منافع ما منافع مشترک است. ما میدانیم در این کشور سلیقه های مختلف حاکم است، ولی ایران دارای یک رنگ و یک نام و یک سلیقه نیست، ما باید به سلیقه های مردم و اندیشه ها و راه های مردم احترام بگذاریم و همه ایرانی هستند و ایران برای همه است. این سرزمین به جناح و افکار خاصی مرتبط نیست و به همه ارتباط دارد. در این شرایط احساس ما این است که جان هر فرد ایرانی جان ماست. از دست رفتن یک نفر بیگناه به منزله یک نفر انسانیت است.

رییس جمهور بیان کرد: علت اینکه این حوادث مردم ما را به درد آورد این است که این عروج ها بسیار مظلومانه بود. هم شهادت شهید سلیمانی مظلومانه بود و هم از دست رفتن جان عزیزان ما در کرمان و هم از دست رفتن عزیزان ما در پرواز مظلومانه بود، این مظلومیت دل همه را اتش زده است و مردم را بیقرار کرده است. هر سه حادثه برای جامعه ما غیرمنتظره بود.

رییس جمهور افزود: ما می‌دانستیم امریکا جنایتکار است، اما فکر نمی‌کردیم امریکا در کشور دیگر میهمان ان کشور را که یکی از سرداران مبارزه با تروریسم بود، با موشک هدف قرار بدهد. شهید سلیمانی نماد شجاعت و شهادت و شهامت بود.

وی با اشاره به جان باختن تعدادی از مردم در کرمان ادامه داد: از دست رفتن عزیزان ما در کرمان هم غیرمنتظره بود و کسی فکر نمی کرد در تشییع یک عزیز به این زودی به آن عزیز ملحق شوند و به جای اینکه دفن او را شاهد باشند ، او را در اسمان ها زیارت کنند و این هم غیرمنتطره بود.

روحانی با اشاره به حادثه سقوط هواپیما گفت: اینکه هواپیمایی از ملیت های مختلف مخصوصا ایرانی های عزیز ما هدف یک موشک به اشتباه قرار گیرد، غیرمنتظره بود و فکر نمی‌کردیم که چنین اشتباهی رخ دهد، البته انهایی که اشتباه کردند همان‌هایی هستند که همیشه برای امنیت کشور تلاش کردند.

وی با اشاره به سیل سیستان و بلوچستان گفت: در برابر این حوادث، ملت ما آماده است تا با قامتی استوار بایستد و جبران کند.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: بگذارید در میدان انتخابات همه احزاب و گروه ها شرکت کنند؛ ضرر نمی‌کنید. نمی توان با یک جناح کشور را اداره کرد، کشور برای همه است. یک نفر مخالف هم برای ما زیاد است. شما یک جناح و جمعیت را مخالف می‌کنید، در حالی که پاسداشت خون شهید سلیمانی اتحاد است. من ۴۰ سال با او رفیق بودم، او جناحی و حزبی نبود و با همه خوب بود و از همه مشورت می گرفت، بیایید سبک و فکر سلیمانی را در این مملکت اجرا کنیم.
رییس جمهور خطاب به آمریکا و اروپا گفت: در مشکلات مردم ندمید، اروپایی‌ها می گویند در مساله هسته ای ایران گام چندم را برداشته ما هم گام برداریم، گام شما بازگشت به تعهدات است. من به دو نفر از رهبران اروپا گفتم آنچه که انجام دادیم قابل بازگشت است و دوم اینکه هر کاری که در هسته ای است با نظارت اژانس است و این حرف‌ها که ایران دنبال سلاح هسته ای است بی اساس و بیهوده است و آن را کنار بگذارید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.