رسانه خبری این تیتر

متا تا سال ۲۰۲۴ احتمالا چهار هدست واقعیت مجازی به بازار عرضه می‌کند

متا از جمله شرکت‌های پیشرو در زمینه واقعیت مجازی محسوب می‌شود که البته توجه ویژه‌ای به حوزه متاورس هم دارد و اکنون گفته می‌شود که این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ چهار هدست واقعیت مجازی راهی بازار کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، اولین دستگاه، هدست واقعیت مجازی پیشرفته متا با نام Project Cambria خواهد بود که احتمالا در ماه سپتامبر (شهریور – مهر) عرضه می‌شود. طبق اطلاعاتی که تاکنون درباره این هدست منتشر شده، انتظار می‌رود تا این دستگاه حدود ۷۹۹ دلار قیمت داشته باشد. با این وجود، یکی از سخنگویان متا تایید کرده که قیمت این دستگاه «به طور قابل توجهی» بالاتر خواهد بود اما به طور دقیق آن را اعلام نکرد.

بیشتر بخوانید:

شرکت متعلق به «مارک زاکربرگ» همچنین قصد دارد در سال ۲۰۲۴ نسخه بعدی Cambria را منتشر کند که هم اکنون با نام رمز Funston شناخته می‌شود.

علاوه بر این دو هدست پیشرفته، متا همچنین قصد دارد دو نسخه جدید از هدست‌های ارزان‌قیمت Quest خود را نیز راهی بازار کند که گفته می‌شود در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ شاهد آن‌ها خواهیم بود. قیمت Meta Quest 2 فعلی که پیش از ری‌برند متا با نام Oculus Quest 2 شناخته می‌شد، از ۲۹۹ دلار شروع می‌شود و هنوز مشخص نیست این دستگاه‌های جدید چه قیمتی خواهند داشت.

دستگاه‌هایی مانند هدست‌های واقعیت مجازی برای شرکتی مانند متا که قصد دارد حضور فعالانه‌ای در دنیای مجازی داشته باشند، بسیار مهم و کلیدی محسوب می‌شود. کاربران با وجود آن‌ها قادر خواهند بود تا به صورت کاملا مجازی با دیگران معاشرت کنند یا بازی‌های ویدیویی واقعیت مجازی انجام دهند.

متا در ۱۹ اردیبهشت قصد دارد اولین فروشگاه خرده‌فروشی خود را افتتاح کند تا هدست‌های واقعیت مجازی و سایر دستگاه‌هایش را در دسترس مشتریان بگذارد. با وجود اینکه شرکت‌های بزرگ دیگری مانند سونی و اپل نیز قصد دارند در آینده از هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی خود رونمایی کنند، به نظر می‌رسد متا کار بسیار سختی در ارائه محصولات خود در کنار این رقبا داشته باشد.

علاوه بر هدست‌های واقعیت مجازی جدید، متا همچنین قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ عینک واقعیت افزوده خود را وارد بازار کند و مدل‌های پیشرفته‌تر آن نیز برای سال‌های ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی شده است.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.