رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

مجازات رابطه نامشروع مرد متاهل چیست؟

مجازات رابطه نامشروع مرد متاهل چیست؟ در این مطلب به پاسخ این سوال پرداخته ایم.

اینتیتر – آوا سپهر؛ رابطه نامشروع به عنوان جرم در قانون مجازات اسلامی شناسایی می شود. رابطه نامشروع به رابطه ای گفته می شود که در آن ما بین زن و مرد نسبت قانونی وجود نداشته و عقدی میان آنها جاری نشده باشد.

کلیه روابط نامشروع بین زن و مرد فاقد علقه زوجیت، محدود به عمل سکس یا زنا نمی‌شود، بلکه وقوع این گونه روابط در کمتر از حالت زنا و رابطه جنسی نیز امکان پذیر است.

در واقع رابطه با مرد متاهل می‌تواند در حد بوسیدن و یا لمس کردن بدن همدیگر باشد و به نحوی که مرد و زن در مکانی خلوت اقدام به برقراری این رابطه کنند. در این صورت همین روابط نامشروع با مرد متاهل نیز طبق قانون جرم است و طرفین به مجازات قانونی محکوم خواهند شد.

مجرمانه بودن عمل نامشروع با مرد متاهل، مستفاد از ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی است. در این ماده صراحتا بیان شده است که اگر زن و مرد بدون علقه زوجیت، اقدام به انجام دادن اموری غیر شرعی مانند بغل کردن و بوسیدن هم کنند، مرتکب رفتاری مجرمانه شده‌اند.

مواردی مانند لمس کردن، بغل کردن و بوسیدن زن و مرد نامحرم جز اعمال منفی عفت به شمار رفته و این مورد را می‌توان در دسته جرائم نامشروع نیز قرار دارد. در واقع زن و مرد متاهل که نامحرم بوده و همدیگر را بغل می‌کنند و یا اقدام به لمس کردن بدن یکدیگر و سایر رفتارهای منافی عفت می‌کنند، هر دوی آن‌ها مجرم هستند.

مرد متاهل اگر مرتکب جرم روابط نامشروع شوند براساس ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم خواهند شد

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.