رسانه خبری این تیتر

محبوبیت بایدن به پایین‌ترین سطح رسید

یافته‌های جدیدترین نظرسنجی موسسه افکارسنجی گالوپ نشان می دهد که محبوبیت رئیس‌جمهوری آمریکا به کمترین سطح از زمان به روی کار آمدن در کاخ سفید نزول کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، تارنمای «هیل» گزارش داد که بر اساس نتایج نظرسنجی اخیر گالوپ در حال حاضر ۳۸ درصد رای دهندگان از عملکرد جو بایدن رضایت دارند که این میزان رضایتمندی در ماه گذشته میلادی ۴۱ درصد بود. گفتنی است که در آغاز ریاست جمهوری بایدن ۵۷ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گالوپ از وی رضایت داشتند.

در میان جناح های سیاسی، ۷۵ درصد دموکرات ها، ۳۱ درصد مستقل‌ها و ۵ درصد جمهوریخواهان ریاست جمهوری بایدن را مورد تائید قرار می دهند. بر اساس نتایج نظرسنجی گالوپ، ظرف یک ماه گذشته میزان رضایتمندی دموکرات ها و مستقل‌ها از عملکرد بایدن به ترتیب ۷ درصد و ۵ درصد کاهش یافته است.

در بخش دیگری از نظرسنجی گالوپ، میزان محبوبیت بایدن با دیگر سران آمریکا در مدت مشابه طی شده از ریاست جمهوری آنان مقایسه شده است.

در گزارش گالوپ آمده که یک سال و نیم پس از ورود به کاخ سفید، بایدن با ۴۰ درصد میانگین محبوبیت در قعر روسای جمهوری آمریکا قرار دارد. پس از وی دونالد ترامپ و جیمی کارتر مشترکاً ۴۲ درصد محبوبیت را به خود اختصاص داده و جورج بوش پسر با ۷۵ درصد، محبوب ترین رئیس جمهوری آمریکا در هجدهمین ماه ریاست جمهوری از زمان آغاز پژوهش گالوپ در دوره دوایت آیزنهاور محسوب می شود.

نظرسنجی گالوپ از ۵ تا ۲۶ ژوئیه (۱۴ تیر تا ۴ مرداد) و از میان یک هزار و ۱۳ داوطلب انجام شد و حاشیه خطای آن ۴ درصد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.