محصولات کدام خودروسازان خارجی به ایران می‌آید؟

بررسی‌های میدانی از ورود تعداد محدودی از خودروهای ژاپنی به کشور خبر می‌دهد. اما این خودروها از چه برندهایی هستند؟

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرآنلاین، موضوع واردات خودرو در ماه‌های اخیر جنجال‌های خبری زیادی به پا کرد تا اینکه سرانجام زور موافقان واردات خودرو به مخالفان چربید.

بیشتر بخوانید:

طبق اعلام وزارت صمت خودروهایی می‌توانند وارد ایران شوند که اول حجم موتور آنها بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی باشد و دوم سقف قیمت آنها بین ۲۰ تا ۲۵‌ هزار دلار باشد.

وی پیش از این گفته بود که سقف قیمتی هفت هزار دلار و حجم موتور هزار سی‎سی تعیین شده است.

در بین خودروهای کره‌ای موجود در بازارهای جهانی که حجم موتور آنها بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی و قیمت آنها نیز بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار باشد می‌توان به ۲۰۲۱ Kia K۵ اشاره کرد.

قیمت این خودرو در بازارهای جهانی ۲۳ هزار و ۵۹۰ دلار است و حجم موتور آن نیز ۱۵۹۸ سی‌سی است.

۲۰۲۱ Kia Forte یکی از خودروهای کره‌ای است که با حجم موتور ۱۹۹۹ سی‌سی و قیمتی بالغ بر ۱۷ هزار و ۸۹۰ دلار امکان واردات آن فراهم است.

۲۰۲۲ Kia Niro با حجم موتور ۱۵۸۰ سی‌سی و قیمتی بالغ بر ۲۴ هزار و ۶۹۰ دلار دیگر خودرو کره‌ای است که امکان واردات آن فراهم است.

امکان واردات ۲۰۲۲ Kia Rio۵ با حجم موتور ۱۵۹۸ سی‌سی و قیمتی بالغ بر ۱۷ هزار و ۱۹۰ دلار نیز براساس این طرح فراهم است.

۲۰۲۲ Kia Seltos با حجم موتور ۱۵۹۱ سی‌سی و قیمتی بالغ بر ۲۲ هزار و ۴۹۰ دلار دیگر خودرو کره‌ای است که امکان واردات آن فراهم است.

در بین سایر برندهای خودروسازی کره‌ای امکان واردات طیف گسترده‌ای از خودروهای ساخت شرکت هیوندای نیز براساس این طرح فراهم است.

طبق بررسی های صورت گرفته واردات خودرو ۲۰۲۲ Hyundai Elantra با حجم موتور ۲ هزار سی‌سی و قیمتی بالغ بر ۲۱ هزار و ۲۴۵ دلار می‌تواند صورت گیرد.

۲۰۲۲ Hyundai Accent نیز با قیمتی بالغ بر ۱۷ هزار و ۵۹۰ و حجم موتور ۱۶۰۰ سی‌سی دیگر خودرو کره‌ای است که امکان واردات آن فراهم است.

۲۰۲۲ Hyundai Ioniq نیز با حجم موتور ۱۶۰۰ سی‌سی و قیمتی بالغ بر ۲۴ هزار و ۶۴۵ دلار دیگر خودرو کره‌ای است که امکان واردات آن فراهم است.

۲۰۲۲ Hyundai Kona نیز با حجم موتور ۱۵۸۰ سی‌سی و قیمتی بالغ بر ۲۲ هزار و ۵۴۵ دلار دیگر خودرو کره‌ای است که امکان واردات آن فراهم است.

در بین خودروهای ژاپنی موجود در بازارهای جهانی امکان واردات خودرو ۲۰۲۲ Toyota Corolla با حجم موتور ۱۸۰۰ سی‌سی و قیمتی بالغ بر ۲۰ هزار و ۱۷۵ دلار فراهم است.

گفتنی است که اکثر خودروهای تویوتا در بازه قیمتی بالاتر از ۲۵ هزار دلار قرار دارند و به همین دلیل واردات خودروهای این برند خودروسازی دشوارتر خواهد بود.

در بین خودروهای آلمانی موجود در بازارهای جهانی اما امکان واردات خودروهای ب‌ام‌و و مرسدس بنز در این بازه قیمتی وجود ندارد؛ بررسی های میدانی حاکی از آن است که خودروهای این شرکت های خودروسازی حداقل ۳۵ هزار دلار قیمت دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.