رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

مسابقات لیگ دوباره تعطیل می‌شود!

کارشناس فوتبال ایران در خصوص شروع مجدد مسابقات لیگ برتر گفت: درعمل بازی هایی که برگزار می شوند نوع جدیدی هستند که از نظر انگیزه، شدت و میزان تکنیک و برخورد و دوندگی متفاوت خواهد بود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، اولین بازی لیگ برتر پس از تعطیلی حاصل از شیوع ویروس کرونا، یک بازی پرحادثه از آب در آمد و می توان پیش بینی کرد که بازی های آینده لیگ برتر نیز در همین تم برگزار شود. جلال چراغپور کارشناس فوتبال ایران به بهانه برگزاری مجدد لیگ برتر نقطه نظراتی دارد که در زیر می خوانید:

می توان حدس زد که چهره بازی ها چگونه خواهد شد؟ وقتی یک متغیری که تعیین کننده است مثل تماشاگران در ورزشگاه نباشد این مسابقات را متاثر خواهد کرد. همه می دانیم که در فوتبال دنیا وقتی می خواهند جریمه ای جدی برای یک تیم در نظر بگیرند او را از حضور تماشاگرانش محروم می کنند. فوتبال بدون تماشاچی مثل حبس ابد می ماند که تنها یک کمی از اعدام بهتر است؛ فوتبال بدون تماشاگر هم کمی از تعطیلی فوتبال بهتر است. بازیکنان عاشق دیده شدن هستند و این دیده شدن و هیجان باعث ترشح هورمون های درونی و آدرنالین می شود. انسان به هورمون زنده است و این واقعیت است که بازیکنان کیفیتی که در برابر هزاران تماشاچی دارند در ورزشگاه خالی نخواهند داشت.

شکل جدید بازی‌ها

درعمل بازی هایی که برگزار می شوند نوع جدیدی هستند که از نظر انگیزه ، شدت و میزان تکنیک و برخورد و دوندگی متفاوت خواهد بود. در جنگ های بدنی تیم ها بی احتیاطی بیشتر و آسیب ها زیادتر شده است. یک سد اخلاقی نیز انگار برداشته شده است. شاید خیلی از خطاها و عکس العمل ها که در حضور تماشاگر انجام نمی شد الان اتفاق بیفتد. زیبایی بازی ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته و افت می کند. درواقع بازی ها یک چیزی بین بازی های دوستانه و تدارکی و بازی های رسمی است. یک نوع سومی از مسابقه تعریف شده است که تماشاچی حضور ندارد ، شرایط شبیه بازی تدارکاتی است اما نتایج آن جدی است.

تاثیر کرونا روی ذهن

یکی از مسایلی که داریم بحث آمادگی جسمانی است که این آمادگی جسمانی ریشه اش در ذهن است. یک دونده استقامت که ۴۲ کیلومتر می دود به خاطر استقامت ذهنی است که دارد. در حین دویدن ممکن است میلیون ها سوال به ذهن دوند بیاید و او باید از نظر ذهنی بتواند در شرایطی باشد که این مسافت را بدود. در حال حاضر شیوع کرونا آن آرامش ذهنی را از بازیکنان و مربیان می گیرد. آن ها در رختکن کنار هم هستند، با هم زمان هایی را زندگی می کنند، درون زمین با بازیکن حریف برخورد دارند و…دیگر نمی توانی بهترین دوستانت را هم مثل قبل دوست داشته باشی. ذهن در این شرایط متلاشی می شود و به نظرم یک انسان جدید دارد متولد می شود. این موضوع روی آمادگی جسمانی تاثیر می گذارد.

بازی‌ها تعطیل می‌شود

حس می کنم این رقابت ها ادامه پیدا نمی کند و تعطیل می شود. اگر چه ما (فدراسیون) بازی ها را شروع کردیم اما اگر کرونا لیگ را دوباره تعطیل کند دیگر کسی شهامت شروع مجددش را نخواهد داشت. اگر اتفاقی خدای نکرده برای یکی از جوان ها در یکی از لیگ ها بیفتد آن وقت مجبور هستیم لیگ را تعطیل کنیم. به نظرم در حال حاضر برگزاری بازی ها روی مرز وضعیت قرمز است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.