رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

مصباحی مقدم: شورای نگهبان در قبال کاندیداهای رقیب وسعت نظر خواهد داشت

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه شورای نگهبان با وسعت نظر بیشتری در قبال کاندیداهای رقیب عمل خواهد کرد، اظهار کرد: در چنین شرایطی رقابت درون‌جناحی اصولگرایان بی‌معناست چراکه پیروزی جریان انقلابی بسیار دشوار و بلکه دست‌نیافتنی خواهد شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم طی سخنانی با تبیین دیدگاه و رویکرد کلی جریان اصولگرایی درباره انتخابات مجلس، اظهار کرد: اینکه امسال رهبری انقلاب موضوع انتخابات را از ابتدای سال مطرح کرده‌اند، نشانه این است که باید تمهیدات و مقدماتی فراهم شود.

وی افزود: ضرورت دارد زودتر به انتخابات بپردازیم و علتش هم موضوع سطح مشارکت مردم است که مهمترین دغدغه است. مشارکت عمومی برای نظام همیشه مسئله‌ای راهبردی و حیاتی بوده و هست چون نظام، مردم‌سالار است.

مصباحی مقدم یادآور شد: در سال‌های گذشته و متاسفانه روند رو به نزولی در مشارکت مردم شاهد بوده‌ایم که نگرانی‌هایی را برانگیخت. در طول انقلاب اسلامی، تجربه ثابت کرده هرگاه دولت‌ها در جلب اعتماد و رضایت عمومی موفق بوده‌اند، انتخابات با حضور بیشتر و پرشورتر مردم برگزار شده است و سطح مشارکت دقیقاً به موفقیت دولت‌ها و مجالس بستگی دارد.

وی با بیان اینکه یکی از تاکیدات مهم رهبری بالا رفتن سطح مشارکت است، اظهار کرد: در این مسیر همه ما یعنی دولت، مجلس، جامعه روحانیت و تریبون‌های رسمی و دیگران باید سطح امید و نشاط را بالا ببرند. در موضوع تبلیغات هم تشویق‌هایی انجام شود تا سطح مشارکت بالا برود. البته تبلیغاتی منطبق با واقعیات و روشنگرانه.

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما به عنوان بازوی رهبری در تحقق اهداف سیاست داخلی و خارجی با احساس تکلیف انقلابی در این عرصه‌ها حضور داریم و اولین خواسته ما بالا رفتن سطح مشارکت است که منطبق با خواست رهبری است؛ صرف نظر از اینکه مشارکت به نفع جریان انقلابی باشد یا نباشد. هرچند در وهله دوم انتظار ما این است که جریان انقلابی تقویت شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های یک مجلس مطلوب و قدرتمند، اظهار کرد: مجلس آینده باید ارزشی، قوی، کارآمد و مردمی باشد و در راستای آرمان‌های انقلاب و امام و رهبری شکل بگیرد. مجلس قوی وقتی شکل می‌گیرد که افرادی در این نهاد حضور داشته باشند که نخبه، برجسته، قابل اعتماد و کارآمد باشند. دغدغه ما این است که چنین مجلسی شکل بگیرد.

مصباحی مقدم یادآور شد: با به هم پیوستن احزاب و تشکل‌ها زمینه برای عرضه بهترین‌ افراد این مجموعه‌ها فراهم می‌آید. با مقیاس‌ها و معیارهایی که لحاظ می‌شود و با تعیین شاخص‌های شایستگی در خصوص افراد و نامزدها، می توان به آنها امتیاز داد و در نهایت افرادی را که امتیاز بیشتری دارند در معرض انتخاب مردم قرار داد. جامعه روحانیت از این گردهمایی و به هم پیوستن و ایجاد جبهه واحد حمایت می‌کند.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: جامعه روحانیت مبارز لیست از پیش تعیین شده‌ای در انتخابات گوناگون نداشته و ندارد بلکه تمام همت ما این است کسانی که از مبانی مشترک انقلابی بودن، تبعیت از رهبری و سیاست‌های ایشان و حرکت در چارچوب قانون اساسی برخوردار هستند حمایت کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به شکل‌گیری دو مجموعه شورای ائتلاف و شورای وحدت در جریان اصولگرایی و لزوم همگرایی آن‌ها، اظهار کرد: این رقابت درون‌جناحی شکل گرفته و ما در جامعه روحانیت مدتی است که زمینه انسجام این دو را فراهم کرده‌ایم. اقبال اولیه برای گفت‌وگو ایجاد شده و اعضای دو شورا پذیرفته‌اند همکاری به خصوص در تهران و کلان شهرها بسیار مهم است؛ چرا که شرایط برای حضور رقبا فراهم و احتمال حضورشان مهیاتر شده است.

مصباحی‌مقدم با بیان اینکه شورای نگهبان با وسعت نظر بیشتری در قبال کاندیداهای رقیب عمل خواهد کرد، یادآور شد: انتخابات مشارکتی و رقابتی است؛ در چنین شرایطی رقابت درون جناحی بی‌معناست؛ چون اگر این وضعیت حاکم باشد نتیجه انتخابات باخت است و پیروزی جریان انقلابی بسیار دشوار و بلکه دست نیافتنی خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد مجلس فعلی و تأثیر آن بر انتخابات، اظهار کرد: عملکرد مجلس در جریان مشارکت عمومی بسیار تاثیرگذار است. باید نمایندگان در مدت باقی مانده نسبت به مواضع، اقدامات و بیانات خود دقت نظر بیشتری داشته باشند تا جریان انقلابی تضعیف نشود. منفعت شخصی و محلی را کنار بگذارند و با تفکر ملی نسبت به مصالح ملی حساسیت به خرج دهند و منافع عموم جامعه را در اولویت قرار بدهند تا مجلسی قوی‌تر و کارآمدتر شکل بگیرد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.