معرفی اپلیکیشن‌های قاتل شارژ باتری گوشی!

موسسه «pCloud» با بررسی ۱۰۰ اپلیکیشن محبوب، ۲۰ برنامه پرمصرف باتری را فهرست کرده که نام اسکایپ، فیسبوک و اینستاگرام در بین ۱۰ اپ پرمصرف باتری و نام اپ‌های واتساپ، زوم، تلگرام و لینکدین در فهرست بیست تایی دیده می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، موسسه‌ ارائه‌ خدمات ابری «pCloud» واقع در سوئیس، به تازگی اقدام به بررسی ۱۰۰ اپلیکیشن محبوب کرده و اپ‌های پرمصرف باتری را در میان آن‌ها مشخص کرده است. نام اپلیکیشن‌های اوبر و اسکایپ در بین پرمصرف‌ترین‌های شارژ باتری دیده می‌شود.

اپلیکیشن مرتبط با محصولات فیت بیت، صدرنشین پرمصرف‌ترین برنامه‌های از نظر شارژ باتری اعلام شده‌اند. در نتیجه منطقی است در حالت کمبود شارژ از این اپلیکیشن‌ها استفاده نکنیم.

اپلیکیشن مربوط به اپراتور ورایزن نیز با کسب امتیاز ۹۲ از ۱۰۰ جایگاهی همچون فیت بیت دارد. سپس اوبر و اسکایپ به عنوان اپ‌های پرمصرف باتری در لیست، معرفی شده‌اند. در نهایت همان‌طور که انتظار می‌رفت، فیسبوک در جایگاه پنجم قرار دارد و در کنار آن نیز سرویس اجاره‌ محل اقامت Airbnb و پلتفرم استریم BIGO Live با امتیاز ۸۲ قرار گرفته‌ است.

در میان ۱۰ اپ پرمصرف نام‌های آشنایی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، واتساپ و آمازون قرار دارند. همچنین اپلیکیشن‌های دوست‌یابی مانند تیندر نیز در لیست دیده می‌شوند. pCloud در تحلیل خود چندین عامل مثل تعداد سرویس‌های مورد استفاده توسط هر اپلیکیشن، دسترسی به قابلیت‌هایی مانند مکان‌یابی و بهره‌گیری از دارک مود را مورد بررسی قرار داده است.

در گزارش تهیه شده توسط این موسسه گفته شده که حالت تاریک می‌تواند تا ۳۰ درصد مصرف باتری را کاهش دهد و با گسترش بیشتر پنل‌های AMOLED در نمایشگر گوشی‌ها، ضرورت استفاده از آن بیشتر حس می‌شود.

از میان ۲۰ اپ پرمصرف باتری ۶ عنوان مرتبط با شبکه‌های اجتماعی هستند که علاوه بر موارد گفته شده، لینکدین و یوتیوب نیز در این فهرست دیده می‌شوند. همچنین جالب است که ۳ محصول از فیسبوک در میان اپ‌ها حضور دارند که نشان می‌دهد این شرکت محصولات خود را از نظر مصرف باتری چندان بهینه‌سازی نمی‌کند.

توییتر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که در میان ۲۰ اپلیکیشن ابتدایی دیده نمی‌شود و در رتبه‌ی ۲۵ قرار گرفته است. pCloud میزان مصرف حافظه‌ داخلی را نیز مورد بررسی قرار داده است و اپلیکیشن خطوط هوایی United Airlines در بدترین جایگاه قرار گرفته است و پس از آن نیز نام اوبر و لیفت دیده می‌شوند.

فیسبوک و فیت بیت باز هم در این حوزه موفق به هنرنمایی شده‌اند! مایکروسافت تیمز نیز در میان ۳۰ اپ اشغال‌کننده‌ حافظه دیده می‌شود درحالی که خبری از زوم و اسکایپ نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.