رسانه خبری این تیتر

مقایسه هیوندای سوناتا با نیسان ماکسیما

یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، هیوندای سوناتا با نیسان ماکسیما اتوماتیک است. تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.

معرفی هیوندای سوناتا

هیوندای سوناتا، خودرویی ساخت کشور کره جنوبی است که در سال ۲۰۰۵ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۴۰۰ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۷۴ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۲۲۸ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده خودکار استفاده شده است. جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۰۲ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۰.۴ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۸.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۷۰ لیتر است.

از جمله امکانات این خودرو می توان به صندلی برقی برای راننده، تنظیم ارتفاع صندلی راننده، سنسور پارک عقب، تنظیم گودی کمر صندلی راننده، فرمان برقی تلسکوپی و فرمان بشکن اشاره کرد.

معرفی نیسان ماکسیما اتوماتیک

نیسان ماکسیمای کلاس متوسط از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۹۰ در ایران توسط پارس خودرو مونتاژ شد در آن زمان ماکسیما یکی از بهترین و لوکس‌ترین و پرقدرت‌ترین خودرو‌های موجود در ایران شناخته می‌شد و هم‌اکنون نیز ماکسیما محبوبیت خود را بین طرفداران خویش در ایران حفظ کرده ‌است. ماکسیما در دونسخه دنده‌ای و اتوماتیک به بازار عرضه شد که از لحاظ سطح تجهیزات و امکانات تفاوتی با یکدیگر ندارند.

نیسان ماکسیما اتوماتیک، خودرویی ساخت کشور ژاپن است که در سال ۱۳۸۲ طراحی شد و در آن از یک موتور ۶ سیلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۳۰۰۰ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۲۲۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ و ۴۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۲۸۸ نیوتن متر در ۳۰۰۰ و ۶۰۰ دور در دقیقه است.

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۴ دنده خودکار استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۵۵ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۸ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۱۱.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۷۰ لیتر است.

خودرو
هیوندای سوناتا نیسان ماکسیما اتوماتیک
کشور سازنده
کره جنوبی ژاپن
سال (طراحی)
۲۰۰۵ ۱۳۸۲
موتور
۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه ۶ سیلندر ۲۴ سوپاپه
حجم موتور
۲۴۰۰سی سی ۳۰۰۰سی سی
حداکثر قدرت
۱۷۴ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه ۲۲۷ اسب بخار در ۶۴۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
۲۲۸ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه ۲۸۸ نیوتن متر در ۳۶۰۰ دور در دقیقه
جعبه دنده
۵ دنده خودکار ۴ دنده خودکار
شتاب ۰ تا ۱۰۰
۱۰.۴ ثانیه ۸ ثانیه
حداکثر سرعت
۲۰۲ کیلومتر در ساعت ۲۵۵ کیلومتر در ساعت
وزن
۱۴۹۳ کیلوگرم ۱۳۹۰ کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
۴۷۹۸ طول – ۱۸۳۰ عرض – ۱۴۷۵ ارتفاع ۴۹۳۰ طول – ۱۷۸۰ عرض – ۱۴۳۵ ارتفاع
فاصله بین دو محور
۲۷۳۱ میلیمتر ۲۷۵۱ میلیمتر
مصرف سوخت ترکیبی
۸.۸ لیتر در هر صد کیلومتر ۱۱.۵ لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
۷۰ لیتر ۷۰ لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو ۳ یورو ۳
میزان تولید CO2
۱۸۴ گرم در هر کیلومتر ۲۲۸ گرم در هر کیلومتر
ترمز و پایداری
EBD – ABS – ESP ABS – BAS – EBD
کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو – جانبی – مجموعا ۱۰ کیسه هوا کیسه هوای سرنشین جلو -مجموعا ۲ کیسه هوا
سیستم صوتی
CD سیستم صوتی با قابلیت پخش سی دی و شش باند – چنجر با ۶ CD
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.