رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

من خانه اسرار استقلال هستم | به علیرضا دبیر گفتم تا جوان هستی، بیا و استقلالی بشو! | به مدیر پرسپولیس در تلویزیون فرصت حرف زدن ندادند

محمد مومنی عضو سابق هیئت مدیره استقلال تاکید می‌کند مدیران این باشگاه باید راز نگهدار باشند.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، اختلافات داخلی در استقلال به اوج خود رسیده و عملاً بخش زیادی از وقت برنامه‌های ورزشی تلویزیون را هم به خود اختصاص داده است. اتفاقی که محمد مومنی عضو سابق هیئت مدیره باشگاه استقلال و البته بازیکن اسبق این تیم اصلاً از آن راضی نیست و مسئله را به وضوح در گفتگو با خبر ورزشی بیان می کند

اختلافات داخلی در استقلال باعث نگرانی جدی هواداران شده است.
وقتی همه چیز بر اساس سیستماتیک به طور دقیق تعریف نشده باشد وهر کسی جای خودش نباشد چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. دخالت استقلالی‌ها در کار هم کار درستی نیست من به عنوان یک مدیر میانی باید به حرف مدیر مافوق خودم گوش بدهم و اگر راهی برای توجیه کردن او پیدا کردم از آن استفاده نمایم اما نباید اسراراداره خودم را در رسانه‌ها فاش کنم. مدیران استقلال باید بدانند وقتی در یک مجموعه بزرگ مثل این باشگاه سمت می‌گیرند تحت هر شرایطی باید راز نگهدار باشند و در طول خدمت یا حتی پس از پایان آن اسراری که از آن مطلع هستند را در رسانه‌ها مطرح نکنند. من خودم عضو هیئت مدیره و کمیته فنی استقلال بودم و به نوعی خانه اسرار استقلال هستم اما هرگز مسائل درون خانواده را در بیرون آن مطرح نکردم چون می‌دانم افشا شدن این مسائل باعث زجر کشیدن آن هوادار بی‌گناه می‌شود. این را هم بگویم که به نظرم آقای خطیر توانایی مدیریت استقلال را دارد و همانطور که به مربی فرصت می‌دهیم تا اندیشه‌هایش را پیاده کند، باید به مدیرعامل هم زمان بدهیم تا طرح‌هایش را اجرایی کند.

به نظر شما آخر این ماجراها چه می‌شود؟
مدیران باشگاه استقلال به فکر روزهایی باشند که شرایط عوض می‌شود. این وضعیت را کسی درک می‌کند که به قول معروف بالا و پایین مدیریت را دیده باشد. دقیقاً مانند فوتبالیستی که تا وقتی در فضای دربی قرار نگرفته باشد، آن را با تمام وجود حس نمی‌کند. البته یک نکته دیگر هم وجود دارد.

چه نکته‌ای؟
واقعا برای من عجیب است که چطور برنامه‌های مختلف تلویزیونی فقط روی مشکلات استقلال زوم کرده‌اند و به مسائل سایر تیم‌ها کاری ندارند؟ هنوز یادمان نرفته که چند سال قبل وقتی در پرسپولیس اختلافات مدیریتی به وجود آمد، آقای رسول پناه وقت خواست تا در تلویزیون حرف‌هایش را بزند اما به او چنین فرصتی را ندادند. به نظرم در آن زمان تلویزیون تصمیم خوبی گرفت چون می‌دانست اگر چنین کاری را نکند و به رسول پناه وقت بدهد، موجب برهم خوردن تمرکز و ناراحتی اعصاب میلیون‌ها هوادار پرسپولیس می‌شود اما حالا نکته اینجاست که چطوراین قاعده در مورد استقلال رعایت نمی‌شود و میلیون‌ها هوادار این تیم باید مرتب شاهد باشند که مدیران باشگاه در تلویزیون علیه همدیگر موضع می‌گیرند؟

گروهی از هواداران استقلال می‌گویند خوب شد که ناصر خان حجازی و منصور خان پورحیدری این روزها را ندیدند.
اتفاقاً من معتقدم اگر ناصرخان و منصورخان زنده بودند کسی جرات نمی‌کرد چنین حرف‌هایی را در مورد استقلال بزند چون تا وقتی این دو عزیز زنده بودند، تیم ما به معنای واقعی کلمه بزرگتر داشت. البته الان هم پیشکسوتان فوق العاده عزیزی داریم و من از همه آنها تقاضا می‌کنم برای حمایت از استقلال با یکدیگر متحد شوند و پشت تیم خود را خالی نکنند.

تا چند روز دیگر مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان آغاز می‌شود و ما می‌دانیم که شما علاوه بر علاقه فراوان به کشتی، رابطه دوستانه بسیار گرمی هم با علیرضا دبیر، پژمان درستکار و محسن کاوه دارید. بعضی از هواداران استقلال از همین حالا کرکری می‌خوانند که با بودن درستکار و کاوه، تیم ملی کشتی آزاد با مربیان استقلالی موفق می‌شود.
اول اینکه موفق شدن هر تیم ورزشی ایران باعث سربلندی همه ماست و قطعاً در آن روزها که تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران به میدان می‌روند، همه اهالی ورزش و هواداران هر دو تیم استقلال و پرسپولیس برای موفقیت این بچه‌ها دعا می‌کنند. با وجود پژمان درستکار و آقای کاوه قطعاً تیم ملی کشتی آزاد ما شانس بسیار خوبی برای موفقیت دارد و امیدوارم تلاش آنها به یک نتیجه فوق العاده ارزشمند برسد. از طرف دیگر، موفقیت پژمان درستکار یعنی موفقیت من و همه مجموعه ما. یعنی موفقیت یک بخشی از ورزش ایران.

هیچ وقت پیش آمده که شما و مربیان تیم ملی کشتی آزاد برای علیرضا دبیر کرکری بخوانید؟ به هر حال خیلی ها می‌گویند او پرسپولیسی است.
کرکری که نه چون آقای دبیر مدیر مافوق من بوده است اما گاهی اوقات به شوخی به او می‌گفتم: علی آقا تا فرصت هست و جوانی بیا و استقلالی شو (می‌خندد) البته این را هم بگویم که انصافاً نگاه علیرضا دبیر به مسائل ورزش کشورمان کاملاً ملی است و رنگ‌ها در آن نقشی ندارند. واقعاً ایشان در فدراسیون کشتی عامل یک تحول مثبت شده است.

و به عنوان سوال آخر، حسن یزدانی امسال تیلور را می‌برد؟
شک نکنید که می‌برد. فدراسیون و مربیان تیم ملی او را خیلی خوب ساخته و پرداخته کرده‌اند. خود حسن آقا هم فوق العاده باهوش است. یزدانی قبلاً تیلور را برده و این بار هم می‌برد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.